Navštivte Muzeum rekordů a kuriozit

www.muzeumrekorduakuriozit.cz

  • Muzeum rekordů a kuriozitOtevřeno každý den od 9 do 17 hod (změna vyhrazena)
  • Dvě expozice v Pelhřimově
  • Vše nej… v 5 patrech Muzea a 3 patrech expozice Zlaté české ručičky (bezbariérový dům)
  • Vstupné – 120 Kč (děti 80 Kč) na obě expozice
  • Virtuální prohlídka
  • Tel. 777 601 304, 565 321 327

Muzeum je ideálním turistickým cílem. Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Uvidíte desítky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších… V expozici Zlaté české ručičky naleznete světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky šikovných českých rukou…


Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici mapující unikátní výkony českých i světových rekordmanů setkáte na každém kroku. Muzeum rekordů a kuriozit bylo otevřeno v Pelhřimově jako jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě. V pěti zrekonstruovaných patrech historické věže se se nám podařilo nashromáždit stovky exponátů,  jinde na světě nevídaných.

Doplňující fotografická expozice zachycuje nejlepší momenty uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov – město rekordů, záběry z netradičních akcí i rekordních pokusů pořádaných na území ČR a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku.

Druhá expozice Muzea rekordů a kuriozit nese název Zlaté české ručičky. Kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy – vše ze sirek. Přes 80 staveb, 571 871 sirek a 248 344 zápalkových hlaviček 63 310 hodin práce jediného člověka Tomáše Kordy. K vidění jsou i parní stroj ze skla, sochy motorovkou, loď ze špejlí, obraz Mona Lisa z rýže, největší plyšák…

Součástí expozice je volně přístupná zahrada, která se stává odpočinkovým místem pro školní výlety, ale i rodiny s dětmi. Posedět můžete u největší nerezové kuchyně (polévkový hrnec, čajová konvička, trychtýř). Zahrada je ideálním místem pro cyklisty, zaparkují tu kola. Přímo se zahradou sousedí městské dětské hřiště.


Muzeum rekordů a kuriozit - Palackého 47, Dolní (Jihlavská) brána, Pelhřimov

Expozice Zlaté české ručičky – Nábřeží rekordů a kuriozit 811, Pelhřimov

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress