Téma…

rekordů a kuriozit, mnohdy neuvěřitelné výkony rekordmanů, možnost využití exponátů Muzea rekordů a kuriozit a v neposlední řadě také fotografie ze stovek rekordních pokusů z celé ČR skýtají možnost uspořádání divácky zajímavé a přitažlivé expozice…

 

Letní novinka – živé včely a domácí včelí produkty

 

 EXPONÁTY MUZEA REKORDŮ A KURIOZIT

Obří exponáty Muzea rekordů a kuriozit se stanou středem pozornosti návštěvníků i objektem pro jejich fotoaparáty.

Obří nákupní vozík

Zvětšenina klasického nákupního vozíku s rozměry 250 x 250 x 350 cm.

UPOZORNĚNÍ! Do vozíku lze umístit prázdné a lehké obaly výrobků! Lze tedy uspořádat tipovací soutěž pro návštěvníky zákazníky OC (odhadněte cenu nákupu v nákupním vozíku).

 

 
Obří konvice na čaj

Čajová konvice o objemu 640 l vyrobená z nerezavějící oceli je zapsána v České knize rekordů a v českých dodatcích knihy Guinnessovy světové rekordy. Váží cca 100 kg, má průměr dna více než 1 metr a její výška včetně podstavce činí 220 cm.

 

 

 SVĚTOVÉ UNIKÁTY ZE SIREK

(vyžadují max. opatrnost a umístění do uzamykatelné vitríny)

Tomáš Korda do svých sirkových objektů vložil 40 let života a nejen to … Vytvořil největší kolekci exponátů ze sirek na světě. 63 310 hodin práce.

 

KYTARA (zcela funkční, v „životní“ velikosti)

16 854 zápalek, 2738 hodin

KANOPA (egyptský džbán)

785 hodin, 3 437 zápalek, 7 555 hlaviček

NEFRETIIJITI (obraz)

2 552 hodin – 20 416 zápalek – 5 835 hlaviček

     

 

NEOBVYKLÉ ARTEFAKTY REKORDMANŮ

(neobvyklý předmět + popisek s fotografií) 

Lámání dílenského klíče v zubech

Na špatné zuby si rozhodně nestěžuje Rainer Schröder. V zubech přelomil pochromovaný klíč o velikosti 12, 13. 

Rychlá jízda v hasičských botách

Netradiční jízdu za rychle jedoucím automobilem značky Porsche si vyzkoušel David Bryknar. Vozidlo uhánělo rychlostí 270,8 km/h. Kaskadér si před tím obul speciální hasičské boty, jejichž podrážku kryla podložka vyrobená ze žáruvzdorné oceli o síle 5 mm. Oblékl si také upravenou kombinézu z klokaní kůže. Jízdu absolvoval v podřepu a držel se speciální konstrukce upevněné v motorové části vozidla.  Rekord se odehrál 2. září 2006 na letištní ploše v Hoškovicích. 

Ohýbání želez

K atraktivním siláckým kouskům předváděným při mezinárodním festivalu Pelhřimov – město rekordů patří ohýbání železných tyčí. René „Golem“ Richter ohnul za pomoci dvou asistentů 360 cm dlouhou kulatinu o průměru 30 mm v zubech. Ali Morovič obtočil kolem svého krku za pomoci asistenta za 1 minutu čtyři ocelové tyče o průměru 13 mm a délce 195 cm. Malou ukázku z jeho rozcvičky vidíte. Ladislav Hanzel ohnul kolem zátylku dutou železnou trubku.

Největší bota v ČR

Tomáš Pustina z Rozkoše je se svou výškou 224 cm nejvyšším oficiálně evidovaným Čechem. Z důvodu nadměrné velikosti nohou si nechává šít své boty speciálně na míru u ševce. Jeho levá bota má délku 37 cm, což odpovídá velikosti 17 (53 francouzské číslování), pravá 38,5 cm, což je velikost 19 (54 francouzské číslování). Jedná se tedy o největší botu, jakou kdy člověk v České republice nosil. Výrobcem obutí je Miroslav Čáp z Havlíčkova Brodu. Míry Tomáše Pustiny byly do České databanky rekordů zaneseny 16. března 2006.

  

FOTOGALERIE REKORDŮ A KURIOZIT
 

Návštěvníci akce si budou moci prohlédnout výstavu unikátních fotografií pozoruhodných okamžiků, při nichž padly rekordy později zapsané v České knize rekordů s názvem např. ČESKÁ A SVĚTOVÁ NEJ… Fotografie jsou vytištěny na bannerech (omyvatelný materiál) o rozměrech cca 200 x 100 cm. Vše s popisky a patřičnými údaji o rekordních výkonech.

 

 

Nabízené MAXI exponáty lze nahradit (popř. doplnit) např. o 2300 litrový hrnec, nebo dva metry vysoký trychtýř.

     

Výstavu fotografií je možné dle zadání tematicky zaměřit (gastronomie, rekordy seniorů,sport).

 

PROJEKCE A KVÍZ

Zajistí-li pořadatel techniku  (LCD + DVD), dodáme sestřihy z největšího festivalu rekordů v Evropě.

Tipovací soutěž – v případě zájmu dodáme návrhy textů k vytvoření kvízu o Českou knihu rekordů (vhazujte do obřího trychtýře … apod.) 

Nabídku lze oživit vystoupením rekordmanů. Zájemci nejčastěji využívají služeb nejrychlejšího karikaturisty světa. 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress