Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 

Rekordní pokusy chystané na září 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

  5.9.2014
  • V Bohumíně bude náš komisař přítomen u slavnostního otevření obřího sportoviště o velikosti 70 x 45 m. Pod jednou střechou tohoto sportoviště si budou moci návštěvníci zahrát několik různých her. V 11:00 do haly budou moci vstoupit první návštěvníci a od 12:00 hodin se koná tisková konference.
  • Nejdelší dračí ocas namalovaný na ulic se pokusí vytvořit děti ze škol a veřejnost obce Lipová. Na chodníku bude dopředu namalovaná hlava draka a jednotlivé mašle o dané velikosti budou kreslit účastníci rekordu až k hranicím s Německem.
7.9.2014
  • V rámci slavnostního otevření poděbradského zimního stadionu se budou moci návštěvníci a poděbradská veřejnost pokusit o vytvoření nového rekordu. Ten bude spočívat v tom, že společně vytvoří co nejpočetnějšího hada na bruslích. Lidé se mezi sebou budou držet za pas a pokusí se objet celý stadion.
9.9.2014
  • Jaromír Joo z Národního cirkusu se pokusí o svůj několikátý pokus. Tentokrát se uloží na zem a budou na něj kladeny živé exempláře krajt mřížkovatých, tmavých a hroznýšů. Kolika hady nakonec bude pan Joo obložen, ještě uvidíme. Určitě však půjde o zajímavý počin!
13.9.2014
  • V Sokolově se pokusí na místní základní škole překonat stávající rekord v co největším počtu absolventů školy na jednom místě. Škola slaví 120. výročí od svého založení, takže o absolventy jistě nebude nouze. Stávající rekord je přes 700 absolventů nahlášených v průběhu 5 hodin. Zda se to tentokrát podaří překonat se nechme ještě překvapit.
  • V Praze se účastníci akce Street Happening of Karlín pokusí o překonání rekordního pokusu z roku 1998 v co největším počtu kytaristů, kteří budou hrát v jednu chvíli na jednom místě. Každý účastník se bude muset v den rekordu zaregistrovat v info stánku, kde obdrží své pořadové číslo. Aktuální rekord je 370 najednou hrajících kytaristů. Budeme držet palce, aby byl překonán!
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress