Najstarší kandidát na primátora Prahy

Do pražského zastupitelstva kandiduje v roce 2014 také  pan Gustav Oplustil, nar. 2. srpna 1926. Dramaturg, režisér,  scénárista a dlouholetý zaměstnanec Československé televize je i ve svých 88 letech fit a neustále pokračuje v autorské činnosti. Po skončení voleb 2014 bude v České databance rekordů uveden jako nejstarší kandidát na primátora hlavního města Prahy. Jeho volebním heslem je věta Občané Prahy, buďme NEZÁVISLÍ.

foto        

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .
Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala Allianz logo + claim která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

   

Rekordní pokusy chystané na říjen 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

1.10.2014
  • V Ostravě se v rámci 165 let Vysoké školy báňské pokusí postavit největší model ostravské nové radnice, který bude vyroben celý z kartonu. Stavba se staví již od 26.9.2014 a je tvořena více jak 3 tisíci prvky včetně nástavby vysoké více jak 14 metrů!
4.10.2014
  • V zahradě zámku Lednice budou naši komisaři evidovat nejěvtší počet svatebčanů tančících zumbu. Tento den si pro svou svatbu vybrala totiž tanečnice a bývalý prvoligový fotbalista a jelikož sport mají velice rádi, rozhdli se, že svůj svatební den obzvláštní rekordem a zapojí do toho rovnou všechny účastníky své svatby!
  • V rámci veletrhu hraček For Toys v Praze bude mít přednášku o o bezpečnosti dětí na internetu také Lenka Eckertová, která si pro návštěvníky svého stánku vymyslela i rekord, který spočívá v co největším počtu namalovaných prasátek a čuňat na papírové roli za jedno odpoledne.
5.10.2014
  • O pomyslné obejití státních hranic ČR se pokusí co největší počet návštěvníků akce Brněnská tkanička. V parku hradu Špilberk bude vytyčena daná trasa, kterou musí každý účastník minimálně jednou ujít. Čím vícekrát ji samozřejmě každý ujde, tím lépe. Nachozené počty se budou sčítat a pokud se podaří ujít více jak 2 290,2 km, tak bude rekord pokořen!
  • V obci Dříteč na jaře několik nadšenců vytvořilo velikonoční věnec z vyfouknutých vajíček. A jelikož konstrukce věnce stále ještě stojí před  Obecním domem, tak se dřítečští rozhodli, že tentokrát věnec obmotají co nejdelším hadem z kaštanů. Už jich mají nasbíráno téměř 50 tisíc!
8.10.2014
  • V rámci hudební přehlídky amatérských muzikantů se pokusí návštěvníci této akce stanovit nový rekord a to v co největším počtu lidí s koštětem na jednom místě během jedné hodiny. Čím více košťat účastníci přinesou, tím samozřejmě bude rekord lepší!
12.10.2014
  • V Bystřici nad Pernštejnem se bude konat již několikátý ročník Tradičních bystřických hodů. A opět se budou na místě jedlíci pokoušet o překonání rekordu v rychlostním pojídání šišek s mákem.  Zda se i tentokrát podaří rekord překonat se nechme ještě překvapit!
16.10.2014
  • V rámci Dne otevřench dveří SSUPŠ Zámeček se pokusí zaměstnanci a studenti této školy vytvořit nejdelší originální grafický tisk technikou tisku z výšky a to technikou linorytu. Délka tisku může dosáhnout až 300 m, pruh papíru bude široký 35 - 50 cm. Tisk bude proveden tak, aby vizuálně odpovídal požadavkům na uměleckou grafiku.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress