Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 

Rekordní pokusy chystané na červenec 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

3. - 5.7.2014
  • Na hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové se letos pokusí ve stánu deníku Metro překonat návštěvníci této akce loňský rekord v co největším počtu lidí, kteří si během festivalu přečtou jeden výtisk deníku Metro. Rekord bude probíhat ve stánku tohoto deníku a každý účastník, který si půjde výtisk přečíst, se musí zaregistrovat a vyfotit.

5.7.2014

  • V Harrachově mají po celé léto na vrcholu Čertovy hory (od července do konce letního provozu dne 28.10.2014) postavenou novou atrakci pro děti! Pokud máte čas a pojedete tímto směrem, zajeďte si zaskákat a zabloudit i se svými ratolestmi do největšího nafukovacího blusiště v ČR. V sobotu bude bludiště přeměřeno naším komisařem a zaregistrováno do České databanky rekordů!

6.7.2014

  • Tradiční akce se i letos bude konat v Perníkové chaloupce č.p. 38 v Rábech u Pardubic. Během zábavného dne zde bude probíhat překonání aktuálního rekordního pokusu v co největším počtu zaregistrovaných Jeníčků a Mařenek. Jsou uznávány osoby s tímto jménem včetně zkomolenin, zdrobnělin i jejich zahraniční varianty.

12.7.2014

  • Na zámku Slavkov proběhne letos již 11. ročník Princeznovského bálu. Každý rok je počet účastníků velice vysoký, a tak se pořadatelé rozhodli, že tento ročník udělají rekordní. A v čem rekordní? V co největším počtu převlečených princů a princezen, kteří budou společně v jednu chvíli tančit jednu choreografii. Přijeďte se do rekordu zapojit i vy a udělejte si hezký pohádkový den. Rekord bude probíhat ve 12:00 hod.

17.7.2014

  • V rámci XXV. ročníku mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN konaném v Pardubicích se pokusí David Kotin odehrát simultánku proti co největšímu počtu soupeřů v abstraktních deskových hrách. S každým soupeřem se bude hrát jiná desková hra. Jak dlouho to pan Kotin vydrží, kolik her a s kolika protihráči simultánku odehraje se zatím ještě necháme překvapit.

19.7.2014

  • V Bohumíně se bude slavnostně otevírat lanové centrum pro děti s názvem Mauglího stezka. Během této společenské události se organizátoři rozhodli vytvořit nový rekord v co největším počtu lidí, kteří budou mít na hlavě zvířecí masku. Maska může být zakoupená, namalovaná, ručně vyrobená, ... Zkrátka fantazii se meze nekladou. Pokud máte volno a jste poblíž, můžete si s dětmi udělat parádní výlet.

24.7.2014

  • Ve Vysokých Popovicích bude v rámci akce PRVNÍ PYRAMIDA na Moravě představena největší pálená taška v České republice. Naši komisaři tašku na místě změří a jakmile bude věřejnosti tato taška představena jednatelem společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, s.r.o., tak bude taška zaregistrována do České databanky rekordů.

26.7.2014

  • Stejně jako v předchozích letech se i letos pokusí obyvatelé Jindřichova Hradce vytvořit společný rekord. Tentokrát půjde o vytvoření obrazu lokomotivy z lidí v barevných tričkách. A proč právě lokomotiva? Protože Jindřichohradecká úzkokolejka je jedním z poznávacích znamení této oblasti a již více než 100 let vede z Jindřichova Hradce na jih do Nové Bystřice a na sever do Obrataně.

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

 

Comments are closed.