POUTNÍK FEST

 

Pelhřimovský pivovar Poutník pořádá ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Pelhřimova v pořadí již 13. ročník open-air festivalu plného rockové hudby a dobrého piva. Na Poutník FEST Vás zve také Agentura Dobrý den. Festival se koná v sobotu 16. května 2015 na pivovarském dvoře. První banda naskočí na pódium ve tři odpoledne. Kompletní program najdete po kliknutí na banner.

banerNAwww

25. ročník festivalu rekordů a kuriozit PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ 12. - 13.6. 2015 - BARVA      

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na duben 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

 22.4.2015
  • V 19 sběrných dvorech na území Hlavního města Prahy probíhá sběr rychlovarných konvic. Součet všech konvic a potvrzení rekordu bude provedeno v odpoledních hodinách. Vyhlášení proběhne v pátek 24.4.2015 na Staroměstské radnici.
22.4.2015
  • Tematická akce ke Dni Země bude také probíhat v obci Troubsko v okresu Brno - venkov. Zde se pokusí žáci a zaměstnanci místní MŠ a ZŠ sestavit co nejdelší řetěz z PET lahví a dalšího plastového materiálu. Plánovaný odhad řetěz je více než 3 km. Zda se podaří účastníkům udělat řetěz ještě delší se dozvíme již co nevidět.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress