Pelhřimovský masopust

Tento rok se koná 17. února. Již ve 14:30 budou odcházet masky od KD Máj, půjdou přes historické jádro Pelhřimova a po 15.hodině dorazí průvod na náměstí, kde vypukne masopustní veselí. Pokud máte masku, přijďte a zapojte se již do průvodu. Pokud chcete ochutnat masopustní koblížky nebo zabijačkové pochoutky, přijďte alespoň na náměstí. Těšíme se na Vás!

plakát MASOPUST 2015        

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na únor 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

8.2.2015
  • V nákupním centru Černý Most bude probíhat akce s názvem HP limuzína, během které se budou moci návštěvníci zapojit do skládání nejdelšího papírového modelu limuzíny. Na místě bude možno složit papírovou středovou část limuzíny, která se pak bude rovnat jedna za druhou, aby vznikl co nejdelší had. Skládání bude probíhat od 15 do 18 hodin.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress