Běh s kozou na věž

Věž kostelaUž po dvanácté se vydají  borci na krkolomný, co nejrychlejší výstup do 148 schodů věže kostela svatého Bartoloměje s kozou Rózou nebo Rézou v náručí. Dosavadní rekord drží Jan Juklík z Černošic, schody zdolal za neuvěřitelných 36,56 vteřin. Běh s kozou na věž je součástí velkolepých oslav Mezinárodního dne dětí, který se uskuteční na Masarykově náměstí v pátek 29. května. Běhat se bude od 13 do 17 hodin. Vítěz získá luxusní náramkové hodinky a Českou knihu rekordů IV. , volné vstupenky do Muzea rekordů a kuriozit a nebude chybět ani mléko.   A jaký je důvod běhání s kozou na věž? Běžci opráší tradici hlásného, který kdysi bydlel ve věži s rodinou. V nejvyšším patře navíc choval kozu, s níž chodil po schodech nahoru a dolů každý den kvůli tomu, aby se koza mohla napást. Róza a Réza se dosud vydaly společně s návštěvníky na vyhlídkovou věž kostela 10 641 krát a zdolaly prozatím převýšení 319 230 metrů.

POUTNÍK FEST

 

Pelhřimovský pivovar Poutník pořádá ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Pelhřimova v pořadí již 13. ročník open-air festivalu plného rockové hudby a dobrého piva. Na Poutník FEST Vás zve také Agentura Dobrý den. Festival se koná v sobotu 16. května 2015 na pivovarském dvoře. První banda naskočí na pódium ve tři odpoledne. Kompletní program najdete po kliknutí na banner.

banerNAwww

25. ročník festivalu rekordů a kuriozit PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ 12. - 13.6. 2015 - BARVA      

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na květen 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

 7.5.2015, 10:30
  • V Národním domě v Trutnově v rámci 10. ročníku městských slavností - Už ho Nesou! Aneb Všechny potřebné věci byly vykonány - proběhne řetězový pád největšího počtu dřevěných kostek (tzv. dominoefekt). Kostiček bude nejméně 10.000 ks v několika drahách a směřovat budou do středu sálu, kde bude přikrytý vycpaný krokodýl (drak).
9.5.2015, 16:00
  • V jízdárně Státního zámku Valtice proběhne pokus o rekord - Řetězový přípitek vínem. Víno bude medailové ze 48. ročníku Valtických vinných trhů. Počet zúčastněných připíjejících bude tvořit případný rekord.

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress