Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 

Rekordní pokusy chystané na srpen 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

2.8.2014

  • V rámci narozenin Aqualandu Moravia se návštěvníci toho centra pokusí překonat stávající rekord v co největší počtu lidí, kteří najednou cvičí ve vodě aquagym podle předcvičujícího. Pokud s ebudete nacházet někde v okolí Pasohlávek, určitě se v Aqualandu zastavte!
  • V Dobrovicích proběhne akce s názvem CHIBUK TOTAL DESTRUCTION DERBY II, v rámci které se pokusí účastníci překonat rekord v co nejrychlejším štafetovém vypití 100 točených piv. Aktuální rekord je necelých 10 minut, takže laťka je nastavená vysoko.

9.8.2014

  • V obci Sedlice v Jihočeském kraji proběhne během Krajkářských slavností 2014 rekordní pokus, v rámci kterého bude vytvořen nový rekord v co nejdelším upaličkovaném řetízku, který vyrobí co největší počet lidí. Na místě si bude moci každý návštěvník kousek upaličkovat a tím se zároveň zapojit do rekordu. Jak bude nakonec dlouhý se nechme ještě překvapit...
  • V letošním roce je to právě 85 let, kdy 20. července roku 1929 Zdeněk Pospíšil otevírá „Radioaktivní a sirné lázně v Bludově“. Ústředním bodem oslav bude III. ročník Lázeňského dřevosochání. Lázeňským parkem se budou opět ozývat zvuky motorových pil a řezbářských nástrojů a dřevosochaři se budou snažit vdechnout duši do kusů dřeva. Jejich práci bude možné zhlédnout ve dnech 5. – 8. srpna od 9 do 18 hodin v lázeňském parku. Hlavní program se bude odehrávat v sobotu 9. srpna od 13 hodin v areálu lázní. Stěžejním bodem hlavního programu bude prezentace vytvořených děl dřevosochařů. V rámci této prezentace bude nejzajímavější částí pokus o vytvoření dvou rekordů, a to řezbářem Jaroslavem Pecháčkem z Hanušovic, který pro svoji tvorbu používá pouze řetězové pily a které mistrovsky ovládá. Prvním pokusem o rekord bude vyřezání dřevěné sochy motorovou pilou na čas, tzv. speedcarving. Druhým pokusem bude získání světového prvenství ve způsobu používání motorových pil.
  • V Mikulově bude FTV Prima pořádat Road showv rámci které je naplánován pokus o překonání rekordu. Co největší počet účastníků se seřadí za sebe a jeden po druhém si jakoby štafetově přiťuknou skleničkou vína. Podaří se nakonec překonat stávající valtický řetězový přípitek vínem?

16.8.2014

  • V Kunčičkách u Bašky proběhne již tradiční akce Baškohrátky, během které již vzniklo několik rekordů. Tento rok se pořadatelé rozhodli, že se pokusí vytvořit erb obce sestavený z rekordního počtu lidí. Pro barevné podání erbu, bude mít každý účastník k dispozici do ruky barevný karton, aby byl erb i barevně věrohodný.
17. - 30.8.2014
  • V rozmezí 12 dní se pokusí Viktor Čavoš přejít Českou republiku od západu k východu bez použití jakýchkoliv dopravních prostředků. Jeho průběžnou polohu a fotografie z cesty můžete sledovat i vy na jeho facebookové stránky "Pěší přechod přes ČR", která bude neustále doplňována fotografiemi z cesty.
23.8.2014
  • Již VI. ročník akce Beskydské rekordy proběhne ve Frýdku - Místku. Letos se stejně jaké každý rok pokusí účastníci akce pokořit nějaký 12ti hodinový rekord. Pro tentokrát pro ně pořadatelé přichystali rekordní pokus spočívajíí v co největším počtu lidí, kteří na rotopedu ujedou co njedelší vzdálenost v průběhu 12 hodin. Každý účastník smí jet po dobu 1 minuty. Kam nakonec všichni dojedou a kolik km ujedou? Uvidíme.
24.8.2014
  • I ve Volarech se již poněkolikáté uskuteční pokus o rekord. A stejně jako každý rok vše proběhne v rámci Volarských slavností dřeva. Sejde se letos dostatečné množství lidí v dřevěné obuvi na jednom místě? Podaří se překonat rekord z roku 2010, kdy se jich sešlo celkem 263? Budeme držet palce, aby se letos rekord podařilo překonat!
27.8.2014
  • A aby nebylo toho překonávání rekordů málo, tak se zaměstnanci jaderné elektrárny Dukovany pokusí překonat svůj rekord z roku 2012, v co nejdelší vzdálenosti, kterou uejdou elektromobilem na jedno nabití. Podaří se jim tentokrát ujet více než 171 km? V loňském roce jim štěstí nepřálo, tento rok se to snad otočí.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

 

Comments are closed.