(NOVÝ 25. ročník festivalu rekordů a kuriozit PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ 12. - 13.6. 2015 - BARVA.pdf)      

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na duben 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

5.-6.4.2015
  • V Plzni se budou opět plavci z plaveckého oddílu Jiřího Řezáče pokoušet překonat svůj rekord v co nejrychleji uplavaných 100 km plaveckou kraulovou štafetou. Loňský rekord je 14 plavců, kteří vzdálenost 100 km kraulem uplavali za 35:53:59 hod.
8.4.2015
  • V Igy Centru v Českých Budějovicích bude představen kuriózní velikonoční dort ve tvaru kuřete. Plánované rozměry budou 2x1 metr výška cca 10 - 20 cm. Pokud budeme mít chuť, přijďte se podívat na tuto Velikonoční akci.
12.4.2015
  • Stejně jako každý rok proběhne v Pivovaru Černá Hora akce s názvem Zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kraj a okolí. Tentokrát se návštěvníci pokusí stanovit rekord v co největším počtu lidí na jednom místě, kteří absolvovali "hřebenovou túru". Každý účastník tedy musí přijít s hřebenem.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress