Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 

Rekordní pokusy chystané na září 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

19.-20.9.2014
  • V zařízení Bowling Hluboká se pokusí 4 šestičlenná družstva stanovit nový rekord v co největším počtu naházených bodů v průběhu 24 hodin. Družstva samozřejmě budou soutěžit i mezi sebou, ale rekordní bude jejich společný výsledek. Hrát se bude nepřetržitě, takže půjde o statečný výkon!
20.9.2014
  • Na brněnském velodromu proběhne již 4. ročník akce Brněnské RekordOvál, v rámci kterého se nadšení cyklisté pokusí stanovit či překonat celkem 14 rekordů! Ať už půjde o jízdu pozdadu na historickém kole, jízdu na minikole či balancování na krasokole, budeme držet palce, aby se poedlo stanovit všech 14 nových rekordů!
24.9.2014
  • Městská knihovna Prachatice se pokusí překonat rekordní pokus z roku 2010 a zapojit do rekordního pokusu Nejvíce čtoucích a poslouchajících lidí v jednu chvíli co největší počet lidí. Už je přihlášených přes 80 institucí, ve kterých se bude v jednu chvíli číst po dobu 10 minut stejná kniha. Kolik ale nakonec bude doopravdy poslouchajících zatím ještě nevíme.
27.9.2014
  • Ve Vidově se již tradičně bude konat akce s názvem Zelnobraní 2014 - tentokrát bude probíhat již 10.ročník této tradiční slavnosti. Místní se pokusí společně s návštěvníky této fajn akce navléknout co nejdelší náhrdelník z hlávek zelí. Každý rok se jim daří o několik hlávek předchozí rekord pokořit. Zda to bude i tento rok se necháme překvapit. Každopádně držíme palce!
28.9.2014
  • V rámci tradičních Svatomichaelských slavností se v Litvínově i tento rok pokusí litvínovská veřejnost stanovit nový rok. Tentokrát se budou snažit nashromáždit na jednom místě co největší počet modelů litvínovského kostela sv. Michaela archanděla, který ale musí být ve formě 3D. Materiálu se meze nekladou, každý může přinést kostel vyrobený z čehokoliv. Ruční práce je samozřejmě podmínkou!
  • Svůj nový rekord se pokusí vytvořit i město Říčany v rámci své městské slavnosti Řekni Říčany. Nejen že si město odnese prvenství jako největší město začínající na Ř, ale také se místní restaurační zařízení pokusí usmažit 3 333 řízečků, které si po přepočítání naším komisařem budou moci návštěvníci sníst!
  • V Českých Budějovicích se pokusí vytvořit celkem 3 nové rekordy. V rámci akce Den věží a rozhleden se místní Švejk pokusí vyjít na 4 českobudějovické věže se 4pohledem co nejrychleji. A v rámci akce Čus "Sportuj s námi" se pokusí účastníci akce odehrát co nejdelší basketbalovou a korfbalovou nahrávku.
   

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress