Rekordní pokusy chystané na srpen/září 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

17. - 30.8.2014
 • V rozmezí 12 dní se pokusí Viktor Čavoš přejít Českou republiku od západu k východu bez použití jakýchkoliv dopravních prostředků. Jeho průběžnou polohu a fotografie z cesty můžete sledovat i vy na jeho facebookové stránky "Pěší přechod přes ČR", která bude neustále doplňována fotografiemi z cesty.
30.8.2014
 • Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska organizuje akci s názvem PyroCar 2014, v rámci které se na jednom místě sejde největší počet požárních automobilů. Každé vozidlo slouží k provozu v požární ochraně dle platné legislativy. Prvotní odhady jsou kolem 300 - 400 automobilů. Zda se tato představa naplní, se necháme ještě chvilku překvapit.
 • Všichni, kteří mají rádi pletení, se podíleli na výrobě dlouhé šály, která bude představena a oficiálně změřena v sobotu pod nejvyšší horou Jeseníků - Pradědem. Po jejím změřením ji skupinka účastníků přenese na vrchol, který bude poté šálou obmotán. Šála má již přes 6 km, takže se "pletací" veřejnost činila!
 • V Prosenické Lhotě bude probíhat již jubilejní 10. ročník v pojídání nějakého pokrmu v co největším množství v průběhu hodiny. Letos se bude pojídat sekaná, ovšem v průběhu 30 minut. Max. 15 jedlíků se bude moci po včasné registraci zúčastnit soutěže a pokořit nový český rekord. Vše navíc probíhá v rámci oslav 650. výročí od písemné zmínky o obci, takže to bude velké!
 • V parku Mirakulum v Milovicích proběhne setkání vícerčat v parku a v rámci tohoto setkání proběhnou hned 3 rekordy. Za prvé již zmíněné co největší setkání dvojčat a vícerčat, co největší počet lidí bubnujících na ozvučené trubky a pak také co největší počet lidí s klokankou na nošení dětí.
1.9.2014
 • V Galerii Teplice se v první školní den sejde co největší počet prvňáčků, kterí budou mít sebou kornout. Celá tato akce se bude konat v rámci akce Zábava pro děti v prní školní den v OC. Půjde o nový rekord a držíme palce, aby se s typickým školním kornoutem sešlo na 1 místě co největší počet lidí!
5.9.2014
 • V Bohumíně bude náš komisař přítomen u slavnostního otevření obřího sportoviště o velikosti 70 x 45 m. Pod jednou střechou tohoto sportoviště si budou moci návštěvníci zahrát několik různých her. V 11:00 do haly budou moci vstoupit první návštěvníci a od 12:00 hodin se koná tisková konference.
 • Nejdelší dračí ocas namalovaný na ulic se pokusí vytvořit děti ze škol a veřejnost obce Lipová. Na chodníku bude dopředu namalovaná hlava draka a jednotlivé mašle o dané velikosti budou kreslit účastníci rekordu až k hranicím s Německem.
7.9.2014
 • V rámci slavnostního otevření poděbradského zimního stadionu se budou moci návštěvníci a poděbradská veřejnost pokusit o vytvoření nového rekordu. Ten bude spočívat v tom, že společně vytvoří co nejpočetnějšího hada na bruslích. Lidé se mezi sebou budou držet za pas a pokusí se objet celý stadion.
9.9.2014
 • Jaromír Joo z Národního cirkusu se pokusí o svůj několikátý pokus. Tentokrát se uloží na zem a budou na něj kladeny živé exempláře krajt mřížkovatých, tmavých a hroznýšů. Kolika hady nakonec bude pan Joo obložen, ještě uvidíme. Určitě však půjde o zajímavý počin!
13.9.2014
 • V Sokolově se pokusí na místní základní škole překonat stávající rekord v co největším počtu absolventů školy na jednom místě. Škola slaví 120. výročí od svého založení, takže o absolventy jistě nebude nouze. Stávající rekord je přes 700 absolventů nahlášených v průběhu 5 hodin. Zda se to tentokrát podaří překonat se nechme ještě překvapit.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 
 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress