Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 

Rekordní pokusy chystané na duben/květen 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

16.4.2014
 • O překonání stávajícího rekordu se pokusí obyvatelé obce Troubelice na Olomoucku, kteří se v rámci akce Vítání jara sejdou s klapačkami a řehtačkami na jednom místě a v jednu chvíli budou všichni společně hrkat a klapat podle místních lidových zvyků. Držíme palce, aby se stávající rekord podařilo překonat!
 • V rámci festivalu Busfets, což je festival, který probíhá ve zlínských trolejbusech, proběhne i pokus o rekord v co největším počtu lidí, kteří se zúčastní polštářové bitvy. Každý účastník si musí přinést svůj polštář (nejlépe péřový) a pak už jen stačí projít kolem sčítacího komisaře a na povel se vrátit do dětských let.

17.4.2014

 • V Igy Centru v Českých Budějovicích se uskuteční velikonoční akce, v rámci které se pokusí upéct největší velikonoční sekanou. Minimální délka sekané bude 10 m a po jejím změření komisařem Agentury Dobrý den bude rozkrájena a rozdána mezi návštěvníky tohoto centra.
20. - 21.4.2014
 • Již tradičně i toto jaro se pokusí v Plzni plavci pod vedením Jiřího Řezáče stanovit další nový plavecký rekord. Tentokrát se pokusí dospěláci uplavat co nejrychleji 100 km polohovou štafetou. Tento rekord již evidujeme v kategorii dětí.
23.4.2014
 • Jako nejmenší vlastivědné muzeum bude náš komisař registrovat Muzeum Přední Kopanina v Praze. Muzeum je umístěno ve zcela nově rekonstruovaném objektu barokní kaple sv. Ludmily a Marty. Na čtyřech bannerech umístěných v expozici je popsána historie této obce.

25.4.2014

 • V rámci Výroční výstavy keramiky DDM se v Soběslavi pokusí v Muzeu Rožmberský dům vystavit co největší počet keramických koček v podobě sošky či plastiky na zeď. Všechny kočky však musejí být vyrobeny v dílně DDM v posledních 10 letech. Těšíme se krásnou výstavu!
 • V Brně, v areálu společnosti SITA CZ a.s., proběhne firemní odpoledne pro zaměstnance firmy, v rámci kterého se pokusí překonat stávající rekord v co největším počtu sešlápnutých PET lahví do kontejneru o obsahu 1100 litrů. Stávající rekord je 1333 PET lahví, podaří se ho překonat?

26.4.2014

 • V rámci 40 let od otevření školy se pokusí ZŠ Hornoměcholupská překonat stávající rekord v co největším počtu absolventů jedné školy na jednom místě. Součástí akce bude také samozřejmě kulturní program a Den otevřených dveří školy. Budeme držet palce, aby se vše povedlo!
 • V areálu firmy REC Group s.r.o. ve Starém Městě se pokusí návštěvníci akce Den země vytvořit rekord v co největším počtu vybraných telefonů na jednom místě. Telefony můžou být jakékoliv značky, stejně tak mohou být staré či nové.
 • Plavba o modrou stuhu - tak se jmenuje pokus o rekord, v rámci kterého se osobní loď pokusí trasu Praha - Děčín projet za jeden den v co nejrychlejším čase. Plavidlo během dne zdolá celkem 149 km plavby. Poplaví se po proudu řeky Vltavy z Prahy do Mělníka a odtud dále po proudu řeky Labe až do Děčína.
 • O nejdelšího hada z mažoretkových hůlek se pokusí mažoretkové soubory účastnící se 20. ročníku Lomnického hudebního jara. Na pokyn se dívky pospojují hůlkami a vytvoří hada, který se bude klikatit po náměstí. Na závěr společně vytvoří jednu velkou mexickou vlnu.

29.4.2014

 • V Brně se pokusí v rámci akce Opravdový den opravdových plen stanovit nový rekordní pokus, v co největším počtu dětí, které budou současně přebalené do látkové pleny. Pokud máte doma prcka, kterého ještě přebalujete a látkovou plenu, tak se dostavte do Creative Space v Brně, kde se můžete této akce zúčastnit.

1.5.2014

 • V rámci oslav 1. máje se pokusí na Petříně příchozí dvojice překonat stávající rekord v počtu líbajících se dvojic na jednom místě. Pro tentokrát bude rekordní pokus ještě obzvláštněn tím, že dvojice vytvoří "líbajícího se" hada, který povede od lanové dráhy až k rozhledně.

2.5.2014

 • O nový rekordní počin se pokusí cyklisté, kteří se rádi účastní srazu s názvem Veteránská revue 2014, který pořádá Spolek telčských velocipedistů. Ti se pokisí stanovit rekord v co největším počtu cyklistů, kteří dojedou do společného cíle. Držíme palce, aby vyšlo počasí a všichni dorazili do cíle v pořádku!

3.5. - 3.6.2014

 • V tomto termínu se Tomáš Horák pokusí na své jednokolce objet hranice České republiky v co nejkratším čase. Start i cíl jeho cesty bude v obci Křídlůvky. Každý den bude informace o své jízdě vlkládat na facebookové stránky. Počítá, že každý den také urazí trasu dlouho cca 60 km a více. Držíme palce a přejeme šťastnou cestu!

17.5.2014

 • Na zámku v Rosicích se v tento den sejde největší počet kocourků Mikešů. V převleku mohou přijít malí i velcí. Jedinou podmínkou k započítání do rekordu je, aby každý účastník měl černé tričko, ocásek a na hlavě bekovku. Po sečtení naším komisařem proběhne maškarák, v sále zámku bude i výstava obrázků.

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

 

Comments are closed.