Najstarší kandidát na primátora Prahy

Do pražského zastupitelstva kandiduje v roce 2014 také  pan Gustav Oplustil, nar. 2. srpna 1926. Dramaturg, režisér,  scénárista a dlouholetý zaměstnanec Československé televize je i ve svých 88 letech fit a neustále pokračuje v autorské činnosti. Po skončení voleb 2014 bude v České databance rekordů uveden jako nejstarší kandidát na primátora hlavního města Prahy. Jeho volebním heslem je věta Občané Prahy, buďme NEZÁVISLÍ.

foto        

Rekordní pokusy chystané na listopad 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

8.11.2014
  • Překonat již stávající rekord se pokusí tanečníci a návštěvníci tanečního veletrhu Dance Life Expo 2014 v Brně. Půjde o co největší počet lidí tančících společně jednu choreografii. Tu je možné se dopředu naučit dle pokynů na internetu nebo na sociálních sítích. Stejně tak se pokusí stanovit nový rekord v hormadné počtu stepujících lidí stejnou choreografii.
13.11.2014
  • V rámci akce Týden s tulipanem v Liberci se pokusí místní lidé stanovit nový rekord v co největším počtu lidí s tulipánem na jednom místě. Tulipán může mít každý člověk jakýkoliv, fantazii se meze nekladou. Počítat do rekordu se bude tulipán jako květina, tulipán na tričku, tulipán namalovaný na obličeji a jiné.
14.11.2014
  • Na Gastrofestu v Českých Budějovicích se bude mimo jiné prezentovat také škola z Hostouně. I tento rok se pokusí o vytvoření nového rekordu. Tentokrát se bude jednat o Kozinův (chodský) klobouk, který bude celý obložen lívanci. Odhadem to bude kolem 3.000 lívanců. Jaké bude konečné číslo se necháme ještě chvilku překvapit.
16.11.2014
  • V rámci Svatomartinského týdne v Kutné Hoře se v průběhu nedělního programu uskuteční mimo polštářové bitvy také pokus o rekord v co největším počtu 3D koníků (plyšových, houpacích, dřevěných, atd...) na jednom místě. Pokud jste i vy majitelem nějakého takového koníka, tak se přijďte zapojit. Minimální počet k uznání rekordu je totiž 100.
16.-17.11.2014
  • Stejně jako každý rok na jaře a na podzim se uskuteční v plzeňském bazénu pokus o nový rekord. Pro tento rok vymyslel pan Řezáč, který je organizátorem všech plzeňských plavecký rekordů, 100 kilometrovou plaveckou kraulovou štafetu v kategorii juniorů, která by měla být uplavaná v co nejrychlejším čase.
29.11.2014
  • Nejvíce lidí s perníkem ozdobeným vánočním motivem je rekord, který proběhne na Náměstí T.G.Masaryka v Sedlčanech. Zapojit se může kdokoliv z návštěvníků akce Den pro dětskou knihu, kdo s sebou přinese perník, který bude ozdobený jakýmkoliv vánočním motivem.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .
Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala Allianz logo + claim která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

   

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress