Rekordní pokusy chystané na srpen 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

17. - 30.8.2014
  • V rozmezí 12 dní se pokusí Viktor Čavoš přejít Českou republiku od západu k východu bez použití jakýchkoliv dopravních prostředků. Jeho průběžnou polohu a fotografie z cesty můžete sledovat i vy na jeho facebookové stránky "Pěší přechod přes ČR", která bude neustále doplňována fotografiemi z cesty.
23.8.2014
  • Již VI. ročník akce Beskydské rekordy proběhne ve Frýdku - Místku. Letos se stejně jaké každý rok pokusí účastníci akce pokořit nějaký 12ti hodinový rekord. Pro tentokrát pro ně pořadatelé přichystali rekordní pokus spočívají v co největším počtu lidí, kteří na rotopedu ujedou co njedelší vzdálenost v průběhu 12 hodin. Každý účastník smí jet po dobu 1 minuty. Kam nakonec všichni dojedou a kolik km ujedou? Uvidíme.
  • V rámci akce Horácký letecký den + slet LAA se pokusí na letišti v Jihlavě překonat účastníci tohoto dne rekord v co největším počtu letadel na 1 místě. Stávající rekord je celkem 125 letadel na 1 místě. Podaří se? Doufáme, že ano!
  • V obci Nová Ves u Světlé proběhne již 5. ročník akce Bramboriáda. Letos si pořadatelé pro účastníky mimo zajímavého programu připravili i pokus o nový český rekord. Ten bude spočívat v co největším počtu lidí, kteří najednou pojídají bramboráky. Každý účastník dostane jeden a na pokyn sčítacího komisaře se do nich všichni společně pustí.
24.8.2014
  • I ve Volarech se již poněkolikáté uskuteční pokus o rekord. A stejně jako každý rok vše proběhne v rámci Volarských slavností dřeva. Sejde se letos dostatečné množství lidí v dřevěné obuvi na jednom místě? Podaří se překonat rekord z roku 2010, kdy se jich sešlo celkem 263? Budeme držet palce, aby se letos rekord podařilo překonat!
27.8.2014
  • A aby nebylo toho překonávání rekordů málo, tak se zaměstnanci jaderné elektrárny Dukovany pokusí překonat svůj rekord z roku 2012, v co nejdelší vzdálenosti, kterou uejdou elektromobilem na jedno nabití. Podaří se jim tentokrát ujet více než 171 km? V loňském roce jim štěstí nepřálo, tento rok se to snad otočí.
28.8.2014
  • V rámci akce DHL ITS/10th anniversary party se pokusí všichni účastníci této akce vytvořit společně nový český rekord. Podkladovou desku o rozměrech 300 x 150 cm polepí samolepícími poznámkovými bločky, jejichž vrchní stránky pak budou tvořit velký obrazec. Ten se bude skládat z celkem 800 ks papírků. Nejen velikost obrázku, ale také čas složení budou pro rekord rozhodující!
30.8.2014
  • Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska organizuje akci s názvem PyroCar 2014, v rámci které se na jednom místě sejde největší počet požárních automobilů. Každé vozidlo slouží k provozu v požární ochraně dle platné legislativy. Prvotní odhady jsou kolem 300 - 400 automobilů. Zda se tato představa naplní, se necháme ještě chvilku překvapit.
  • Všichni, kteří mají rádi pletení, se podíleli na výrobě dlouhé šály, která bude představena a oficiálně změřena v sobotu pod nejvyšší horou Jeseníků - Pradědem. Po jejím změřením ji skupinka účastníků přenese na vrchol, který bude poté šálou obmotán. Šála má již přes 6 km, takže se "pletací" veřejnost činila!
  • V Prosenické Lhotě bude probíhat již jubilejní 10. ročník v pojídání nějakého pokrmu v co největším množství v průběhu hodiny. Letos se bude pojídat sekaná, ovšem v průběhu 30 minut. Max. 15 jedlíků se bude moci po včasné registraci zúčastnit soutěže a pokořit nový český rekord. Vše navíc probíhá v rámci oslav 650. výročí od písemné zmínky o obci, takže to bude velké!
   

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .

Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala

která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

 
 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress