Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na březen 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

 7.3.2015
  • V Praze v OC Šterboholy bude probíhat akce s názvem Gumičkiáda, v rámci které se budou moci během dne návštěvníci zapojit do rekordního pokusu o vytvoření co největšího gumičkového přehozu. Na místě budou k dispozici gumičky k pletení i šikovní pomocníci, kteří s výrobou rádi poradí. Na konci dne se všechny části spojí k sobě a vytvořeným obřím přehozem z gumiček bude přehozen osobní vůz. Akce má charitativní dopad pro Dětský domov Klokánek.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress