Česká kniha rekordů na veletrhu Svět knihy

 
Společně na Světě knihy

Aby naše expozice na tradičním veletrhu Svět knihy (Výstaviště Praha – Holešovice, 12. - 15. května) byla pestřejší, bereme s sebou i šikovné chlapíky z Muzea biblí ze Starého Pelhřimova. A tak si kromě České knihy rekordů a výstavy fotografií o rekordním přeběhnutí Islandu budete (ve čtvrtek a v pátek) moci prohlédnout nejmenší Bibli na světě nebo si zkusit vysázet svůj vlastní úryvek ze starých textů. Najdete nás v pavilonu P, číslo stánku 612. Těšíme se na vás.

 
Island v České knize rekordů

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit se chystá na tradiční, výborný a všemi čtenáři milovaný veletrh Svět knihy (Výstaviště Praha – Holešovice, 12. - 15. května). A jelikož šikovné dámy pořadatelky zvolily za jednu z partnerských zemí Island a my do České knihy rekordů evidujeme borce, který ho proběhal křížem krážem, připravujeme na veletrh výstavku fotek z jeho vytrvaleckých běhů. René Kujan jako první z Čechů přeběhl Island od severu k jihu, od západu k východu a oběhl ho i kolem dokola! V roce 2012 uběhl za 30 dní po silnici č. 1 (Ring Road) vzdálenost 1311,39 km – v průměru se mu tedy podařilo každý den zdolat 43,71 km (a to i s dvouměsíčním synkem v kočárku)! O rok později dokázal za 14 dní přeběhnout z nejsevernějšího do nejjižnějšího bodu Islandu – uběhl celkem 556,12 km (tj. průměr 39,7 km/den). V roce 2014 se opět vrátil a přeběhl z nejvýchodnějšího bodu ostrova do nejzápadnějšího bodu. Za 22 dní zdolal 962,15 km – každý den tedy musel urazit průměrně 45,81 km! Jeho obdivuhodné výkony měly i charitativní podtext. Jak říká: Za každý uběhnutý kilometr jsem věnoval určitou částku vozíčkářům a snažil se svým příkladem inspirovat ostatní. Podařilo se jak v Čechách, tak na samotném Islandu. Finanční prostředky se scházely na účtu Sportovního klubu vozíčkářů Praha, islandské Asociace hendikepovaných sportovců a islandských rehabilitačních center Friends of Grensás. Před svým posledním odjezdem z Islandu jsem od Asociace obdržel bronzovou plaketu za podporu tamních sportovců. Zaujaly Vás fotečky? Přijďte si je do naší expozice na veletrhu prohlédnout i s osobitými Reného poznámkami!


Festival Pelhřimov - město rekordů, 10. - 11. června 2016

Festival Pelhřimov - město rekordů

Letošní ročník proběhne 10.-11. června a kromě desítek rekordních výkonů se můžete těšit i na koncert Václava Neckáře a Marka Ztraceného

Program a více informací
 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress