Pelhřimovský masopust

Tento rok se koná 17. února. Již ve 14:30 budou odcházet masky od KD Máj, půjdou přes historické jádro Pelhřimova a po 15.hodině dorazí průvod na náměstí, kde vypukne masopustní veselí. Pokud máte masku, přijďte a zapojte se již do průvodu. Pokud chcete ochutnat masopustní koblížky nebo zabijačkové pochoutky, přijďte alespoň na náměstí. Těšíme se na Vás!

plakát MASOPUST 2015        

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)

Rekordní pokusy chystané na únor 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

   

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress