Najstarší kandidát na primátora Prahy

Do pražského zastupitelstva kandiduje v roce 2014 také  pan Gustav Oplustil, nar. 2. srpna 1926. Dramaturg, režisér,  scénárista a dlouholetý zaměstnanec Československé televize je i ve svých 88 letech fit a neustále pokračuje v autorské činnosti. Po skončení voleb 2014 bude v České databance rekordů uveden jako nejstarší kandidát na primátora hlavního města Prahy. Jeho volebním heslem je věta Občané Prahy, buďme NEZÁVISLÍ.

foto        

Rekordní pokusy chystané na říjen 2014 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

  22.10.2014
  • Před sídlem firmy FLAGA v Hustopěčích bude ráno do osobního automobilu natankovaná plná nádrž LPG a tento automobil bude nepřetržitě jezdit po předem vytyčené trase. Kolik zvládne ujet kilometrů na jednu natankovanou nádrž? Jaká bude konečná spotřeba a jaká bude částka? To vše zjistíme po ujetí cca 500 km. Automobil budou průběžně řídit zástupci a zaměstnanci společnosti FLAGA.
24.10.2014
  • Na základní a mateřské škole v Osečné se pokusí její žáci vytvořit nový rekord v co nejdelším hadu vytvořeným z gumiček Loom Bands. Každé dítě, které se bude chtít zapojit, přinese hada upleteného ze 3 gumiček o minimální délce 30 cm a ty se pak spojí dohromady háčky. Kolik se nakonec zapojí dětí a jak dlouhý bude gumičkový had?
   

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Muzeu rekordů a kuriozit je 20 let

Chcete vyhrát fotoaparát coby narozeninový dárek ? Navštivte některou z expozic muzea. Vhoďte svoji vstupenku s uvedeným jménem a emailovým kontaktem do schránky umístěné u pokladny. Zařadíte se tím do slosování, které proběhne dne 29. září. Výherce bude následně uveřejněn zde .
Digitální kompakty - Samsung ST150F

Kompaktní digitální fotoaparát s rozlišením 16,2 MPx, 5x optickým zoomem,  3″ LCD displejem a WiFi Connectivity věnovala Allianz logo + claim která též pojistila obě expozice Muzea rekordů. Informace, které vám mohou být užitečné při vašich cestách (nejen do Pelhřimova) naleznete zde.

   

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress