Velikonoce s Ag. Dobrý den na Staroměstském nám. v Praze 1.4.

Agentura Dobrý den Pelhřimov okoření letošní Velikonoce na Staroměstském náměstí (i vzhledem k aprílovému termínu svého programu) několika pikantnostmi směřujícími k zápisu do České knihy rekordů - středa 1.4. - 16.00 - 19.00 : 1. známý ultramaratónec, držitel několika rekordů, člověk, který zasvětil svůj život běhu, autor několika knih na toto téma a učitel běhu bude absolvovat : Aprílový Běh kolem kraslice :-) - půjde o hodinový vytrvalostní pokus, při kterém bude běžec 60 minut obíhat obří kraslici. V tomto případě půjde o exponát Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově - dvoumetrovou největší kraslici s lidovými motivy. Komisaři z Agentury Dobrý den budou měřit, kolik kilometrů vytrvalec kolem kraslice naběhá ! obří kraslice 2. Šestinásobný mistr světa ve foot-bagu Jan Weber se rovněž pokusí o aprílem zavánějící rekord : foot-bagový pokus o velikonoční rekord v driblování vařeného velikonočního vajíčka. Honza zkusí udělat nohama co nejvíce doteků, než vajíčko spadne na zem. Dribling však bude muset být veden obzvlášť s citem (však jde o vajíčko!). 3. Králičí HOP - divácky atraktivní disciplína, která k nám přišla ze Skandinávie, ale získává si stále více aktivních příznivců. V ČR se už konalo i mistrovství Evropy. Návštěvníci programu pelhřimovské Agentury Dobrý den uvidí Velikonoční králíčky NAŽIVO! : Králičí HOP : ukázky soutěží s živými králíky  - skok do výšky, skok do dálky, rychlostní závody 4. Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov Odrátované kraslice : největší keramická (20 kg), sada vzorů odrátovaných slepičích vajíček z rekordně rozsáhlé kolekce a nejmenší odrátovaná kraslice - ve všech případech jde o unikátní záležitosti zapsané v České knize rekordů + info o kuriózních a rekordních pomlázkách 5. Vysvětlení některých staročeských velikonočních zvyků - víte například, o čem hovoří velikonoční koleda HODY, HODY DOPROVODY ? Kromě toho představíme projekt Prázdniny na venkově, rekordmana v rychlostním drátování velikonočních obrazových motivů ... Hudební doprovod : Jakub Marek, držitel oblastní autorské PORTY (za píseň Dřevěná) - folkové vystoupení s kytarou Dětský pěvecký sbor ZŠ Járy Cimrmana Praha - Lysolaje vedený Jarkou Tomajkovou

(NOVÝ 25. ročník festivalu rekordů a kuriozit PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ 12. - 13.6. 2015 - BARVA.pdf)      

Cestovatelské středy v Národním Muzeu

 

Přednášející obdrží jako dárek naši zbrusu novou publikaci v angličtině Czech Book of Records. Na několika přednáškách bude zařazena také prezentace této publikace, jejímž prostřednictvím představíme Českou republiku jako cestovatelskou destitinaci No1 .

(CS v Národním muzeu  2015.pdf)    

Rekordní pokusy chystané na duben 2015 …

Držíme palce všem, kteří se chystají být NEJ a dali nám o tom vědět...  

1.4.2015
  • V rámci velikonočního programu Agentury Dobrý den na Staroměstském náměstí budeme také registrovat největší velikonoční kraslici potaženou čokoládou. Výška vajíčka, které bude poté vystaveno v Nákupní galerii Myslbek, bude více jak 130 cm. Přijďte se podívat a navnadit na velikonoční atmosféru i Vy!
5.-6.4.2015
  • V Plzni se budou opět plavci z plaveckého oddílu Jiřího Řezáče pokoušet překonat svůj rekord v co nejrychleji uplavaných 100 km plaveckou kraulovou štafetou. Loňský rekord je 14 plavců, kteří vzdálenost 100 km kraulem uplavali za 35:53:59 hod.
12.4.2015
  • Stejně jako každý rok proběhne v Pivovaru Černá Hora akce s názvem Zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kraj a okolí. Tentokrát se návštěvníci pokusí stanovit rekord v co největším počtu lidí na jednom místě, kteří absolvovali "hřebenovou túru". Každý účastník tedy musí přijít s hřebenem.
 

Internetové připojení a služby pro Agenturu Dobrý den

zajišťuje Stampi spol. s r.o.

Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala !

Ke 100. výročí narození Bohumila Hrabala vystavujeme v muzeu rekordů panely s unikátními fotografiemi z alb nymburských veřejných i soukromých archivů. Najdete na nich nejen kopie dobových novinových výstřižků s prvními texty B. Hrabala, ale např. i výroční vysvědčení slavného spisovatele z roku 1929.

Víte, jak vlastně vypadal strýc Pepin ? A jak je nejlepší uvařit divočáka ? Ne ? Tak to máte pánové štěstí, že právě jedu kolem ! (Slavnosti sněženek, 1975)

Panely zapůjčil Svět knihy, s. r. o. , Autor výstavy: Kamila Chrtková a Městská knihovna Nymburk. Děkujeme jim za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu.

foto : Bohumil Hrabal se strýcem Pepinem, fotoateliér Nymburk, 50.léta minulého století

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress