Měsíc věží a rozhleden 28. 9. – 28. 10. 2016

Prodlužte si turistickou sezónu o výlety do věží a na vrcholový místa českých rozhleden. Rádi Vás kterýkoliv den mezi 9. a 17. hodinou přivítáme i v naší věži – pelhřimovské Dolní bráně, kde sídlí Muzeum rekordů a kuriozit.

České vlajky v expozici Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov

Přidejte se k nám … a 28. října vyvěste českou vlajku na Vaší rozhledně či věži (viz níže) a zapište se do České knihy rekordů. Navíc :

Navštivte v “Měsíci věží a rozhleden” se zakoupeným “výškovým 4pohledem” turistické cíle, které jsou na pohledu uvedeny. Získejte na pohled razítko s logovtipem ve věži, rozhledně či nejbližším infocentru ATIC ČR a zašlete jej do 30. 12. 2016 na níže uvedenou adresu. Budete zařazeni do losování o horské kolo Galaxy od CykloŠvec a další odměny.

Turistické a mapové centrum
Nám. Přemysla Otakara II. 21
370 01 České Budějovice

Novou mapu věží a rozhleden s vyznačenými místy zapojenými do projektu si můžete prohlédnout zde.


 Státní svátek 28. října – vyvěsme vlajky !

Měsíc věží a rozhleden 2016 bude zakončen výstupy a vztyčením státních vlajek.

Měsíc věží a rozhleden (podporující prodloužení turistické sezóny) probíhá každoročně mezi oběma podzimními státními svátky, tedy mezi 28. září a 28. říjnem. A právě v tento den ve 14.00 by z popudu pelhřimovské Agentury Dobrý den měly na českých věžích a rozhlednách zavlát české vlajky tak, aby za 2 roky – 28. 10. 2018 – v den 100. výročí vzniku naší republiky – mohlo dojít k tomu, že prapory budou vlát na co největším počtu míst a tato skutečnost bude zapsána do České knihy rekordů.

Motto: Nemějme ze státního svátku jen “den volna”! Připomínejme si svou minulost, své kořeny … buďme hrdí na své češství. Je nač!

Výstupy na věže či rozhledny při příležitosti ukončení Měsíce věží a rozhleden proběhnou z iniciativy Českého svazu rekreačního sportu na desítkách míst a mnohdy se známými osobnostmi. Přijďte se i Vy potkat s představiteli regionu, osobnostmi kulturního či společenského života. Pořídíte-li si navíc 4pohled, necháte jej orazítkovat, jste ve hře o zajímavé ceny (horské kolo).

Zavlaje-li ve středu 28. října i u Vás česká vlajka, pořiďte fotku a podejte o tom do konce října zprávu (zatím jen informačně – nikoliv na rekord – jako předzvěst připravovaného zápisu do České knihy rekordů) na tento kontakt:

Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov,

e-mail: mira@dobryden.cz

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress