Nejdelší „generální pauza“ uprostřed skladby

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina

přerušili interpretaci písně Napojen v rámci svého koncertu na festivalu Mezi ploty v Praze-Bohnicích dne 27. září 2015 a od té doby seskupení nekoncertovalo a ani samostatně Tomáš Klus, autor a interpret v jedné osobě, tuto píseň nezahrál. Generální pauza v písni tak trvala 1 rok a 3 dny, a to až do návratu Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny na koncertní pódia. Součástí prvního koncertu po umělecké přestávce, který 30. září 2016 v Havlíčkově Brodě odstartoval turné Recyklus Tour 2016, bylo "dohrání" písně Napojen přesně od místa, kde došlo před 368 dny k jejímu přerušení. Následně byl tento počin oficiálně zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Tomáš Klus a Cílová skupina   Tomáš Klus a Miroslav Marek
 

Nejdelší výdrž bez mrknutí očí

Václav Dvořák z Chebu Hájů dokázal bez jediného mrknutí očí upřeně hledět po dobu 1:00:18 hod. Obě jeho oční zornice byly po celou dobu pokusu viditelné, ani jedinkrát je nezakryla oční víčka. Rekordman tuto svou zvláštní schopnost objevil již v roce 1994. Výkon byl zapsán do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, dne 14. září 2016 v Chebu Hájích.

Magnetický zrak

Čech silou svého koncentrovaného zraku dokázal fixovat pohled 1:00:18 hod. do jednoho bodu bez mrknutí, čímž vytvořil český rekord. Václav Dvořák

Šedesátiletý Václav Dvořák z Chebu Hájů od roku 1994 se zabývá magnetickým zrakem a vším co k tomu patří.

img_0283 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poprvé začal trénovat v roce 1994, jeho osobní rekordy byly silné, ale ne natolik, aby se pokusil vytvořit český rekord, až když mu nevěřila jeho přítelkyně D. N., že udělá český rekord, tak začal trénovat naplno, což se vyplatilo a docílil 1:00:18 hod., čímž ji přesvědčil, ale také spoustu svých přátel a známých očních lékařů.


Nejnovější rekordní pokusy na youtube ...

Nejvíc kilometrů ujetých na jízdním kole za 24 hodin

https://youtu.be/Eg2oHmGfNeI

Soubor MAXI společenských her ve Fábulově pohádkové říši

https://youtu.be/FwbFvTJw_fg

Golf - Křemílci a Vochomůrkové

https://youtu.be/KnVhBInx-bI

Golf - Tomas Cup

https://youtu.be/TMrbrIanGak

Nejvíce dětí hrajících hru Jupí

https://youtu.be/vcai3MFK8SY

Klavírní maratón

https://youtu.be/NSpNWU-Wow4

Olympijské kruhy

https://youtu.be/PxPe1uXrXsY

Tancování s dětmi v šátku

https://youtu.be/tpgCZGBNHrk

21 maratónů za 21 dnů

https://youtu.be/ElAtbNaVDmw

485 záložek za 1 hodinu

https://youtu.be/c5KIVlUczEI

Sraz socialistických vozidel

https://youtu.be/hn9IFtwjvqM

Sbírka medvědů

https://youtu.be/fpVZ5R_VTx4

Myslivečtí trubači

https://youtu.be/etvcy4c5OmQ

Klobása z nejvíce druhů masa

https://youtu.be/baxQbiYzPpA

Ohňová show trvající 1:25:47 hod.

https://youtu.be/8mNzto7bhGE

Pelhřimovské Muzeum rekordů u Karla Gotta

Zpěvák Karel Gott dnes vstoupil do Rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší počet cen popularity v české historii mu dnes osobně předali v jeho domě představitelé Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která přes 20 let spravuje české rekordy. Spolu s ním Karel Gott obdržel i cenu v podobě tančící lahve, kterou si umístil na klavír mezi své vystavené hudební ceny. ČTK to řekl Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den.

"Karel Gott si v průběhu své pěvecké kariéry získal uznání napříč generacemi a stal se tak mužem číslo 1 české populární hudby, ale i velmi respektovanou osobností," píše se na certifikátu, který byl sedmasedmdesátiletému zpěvákovi udělen. Během pěvecké dráhy nazpíval desítky velkých hitů, vydal zhruba tři stovky alb a na kontě má desítky milionů prodaných desek, za něž se stal držitelem dvaceti Zlatých desek, několika platinových, dvouplatinových a multiplatinových a v roce 1992 převzal od Supraphonu i diamantovou desku. Loni po čtyřicáté zvítězil v anketě Český (dříve Zlatý) slavík o nejpopulárnějšího zpěváka.

Podle Karla Gotta je jakékoliv lidské snažení především o vůli chtít a jít si za svým. Nevylučuje, že by mohl získat i dalšího slavíka, řekl ČTK Marek. Radost podle něj projevil Gott i nad dnešním oceněním, které bere jako poctu dostat se do rodiny rekordmanů.

V rekordmanské síni slávy se zpěvák postavil po bok například cestovatelských legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, atletů Emila a Dany Zátopkových, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové nebo prvního českého dráteníka Petra Musila a Tomáše Kordy, který vytvořil desítky unikátních exponátů ze sirek. Smyslem práce agentury je podle jejích zástupců upozorňovat i na lidi, kteří něco dokázali, aniž jsou "vidět v médiích".

Na druhou stranu zástupci agentury byli poctěni dnešním setkáním s panem Gottem. Tvrdí, že to bylo ojedinělé a krásné setkání s mužem, který mnoho dokázal.

Karel Gott rekordman
 Zpěvák s největším počtem cen popularity v historii
Karel Gott

zvítězil v letech 1963 - 2015 celkem 40krát v anketě ZLATÝ SLAVÍK (od r. 1996 ČESKÝ SLAVÍK) o nejpopulárnějšího zpěváka, která je v Československu a poté v České republice organizována od r. 1962. Prestižní žebříček měl během 54 let jen 9krát jiného vítěze (v letech 1992 - 1995 se hlasování nekonalo).

V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý, která byla pořádána v letech 1991 - 2015, zvítězil Karel Gott rovněž nejčastěji, celkem 31krát (22krát v kategorii Zpěvák a 9krát jako Absolutní vítěz). Rekordman natočil nebývalé množství alb s obdivuhodně širokým jazykovým záběrem (prodalo se jich v různých zemích světa na desítky milionů kusů). Přestože některé písně Mistr nazpíval i anglicky, francouzsky, rusky, italsky, slovensky, hebrejsky, latinsky, španělsky, italsky, ukrajinsky, romsky, polsky, maďarsky, chorvatsky i dalšími jazyky, nejvíc skladeb je v jeho podání zpíváno v rodném jazyce a také v němčině. Karel Gott si v průběhu své ojedinělé pěvecké kariéry získal uznání napříč generacemi a stal se nejen mužem č.1 české populární hudby, ale i velmi respektovanou osobností.

Karel Gott Certifikát


Nejmenší menhir vztyčený nejvíce lidmi

Jiří Bréda, Tomáš Neřold a Jan Koláč Novotný společně s přáteli uspořádali recesistickou akci v rámci Kulturního léta v Polesí u Počátek, při níž proběhlo rituální vztyčování menhiru. V průběhu večera koncipovaného v keltském stylu se účastníci sešli v místním amfiteátru u fotbalového hřiště, kde naložili truhlu s menhirem na nosítka a odnesli cestou lemovanou loučemi na místo vztyčení, na louku nad nedalekým rybníkem. Poté proběhl pod vedením druida Perkelta rituální obřad s ohni, obětinami, tancem a za zvuku bubnů. Na závěr kamenný menhir o velikosti 19 x 11 cm a váze 1,333 kg vztyčilo 99 lidí táhnoucí za jeden provaz připevněný přes konstrukci ke kameni.

Rituál byl zapsán do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, dne 6. srpna 2016 v Polesí.


 

Nejvíc borderkolií na jednom místě

Border collie club Czech Republic uspořádal Mezinárodní mistrovství České republiky v agility borderkolií, v rámci kterého se na jednom místě sešlo 175 čistokrevných psů dané rasy s PP i bez PP. Majitelé borderkolií se shromáždili se svými psy ve vytyčeném prostoru soutěžního parkuru. Poté se všichni procházkou přemístili na cca 150 m vzdálené místo k pořízení společné fotografie.

Rekordu bylo dosaženo v sobotu 5. června 2016 na atletickém stadionu TJ SPARTAK v Třebíči.

1border


Nejvíc medvědů v jedné expozici

Vánoční dům, s. r. o., provozuje v Karlových Varech expozici s názvem NEJVĚTŠÍ VÝSTAVA MEDVĚDŮ V ČR aneb JAK SE ŽIJE MEDVÍDKŮM VE VÁNOČNÍM DOMĚ. Sběratelkou je majitelka Jiřina Regietová. Ke dni registrace rekordu 28. května 2016 zde bylo vystaveno 4 044 exponátů. Sbírka se skládá z medvídků komerčních (běžně dostupných), retro a starožitných, originálních (autorských) s tzv. rodokmenem, k nimž existuje jen jediný exemplář. Jsou vyrobeni z plyše, skla, keramiky a porcelánu.

Zvláštní pozornost si zaslouží medvídci vytvoření ze dřeva za pomoci motorové pily (autor Artur Regieta) a medvědi pohybliví. Exponáty jsou ve výstavních prostorech tematicky uspořádány. Nejstaršímu medvědovi je 104 let, nejmenší medvídek měří 12 mm a největší, jež je pro svou velikost českým rekordmanem, měří 503 cm.

Výstava byla dne 29. května 2016 zaregistrována do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Medvědi


Největší medvěd

Vánoční dům, s. r. o., inicioval výrobu textilního ručně vyrobeného "medvídka", který je vysoký 5,03 m s rozpětím tlapek 3 m a obvodem břicha 2,7 m. Největší hračka tohoto druhu v ČR váží 100 kg, z toho 60 kg tvoří molitanová výplň a 40 kg čalounická látka, kterou je medvěd potažený. Jeho výroba trvala dvěma lidem 60 hodin čistého času práce. Medvěd je vystaven v expozici karlovarského Vánočního domu.

Údaj byl v Karlových Varech dne 29. května 2016 zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

1medvěd


Srdce z knoflíků

Kastelánka Nového zámku u Lanškrouna Krasava Šerkopová uspořádala pátý ročník tradiční akce s názvem Knoflíkiáda, v rámci které bylo sestaveno srdce o rozměrech 4,65 x 7,60 metru tvořené 506 593 knoflíky. Obvod srdce tvořilo 500 000 knoflíků napočítaných v igelitových sáčcích, uvnitř srdce stálo 108 lidí s papírovou maketou knoflíku a strom pošitý 4 735 knoflíky. Po obvodu z vnější strany přispělo k rekordu dalšími 1750 knoflíky 15 motorkářů z KČT Dolní Dobrouč. Údaj byl zaregistrován dne 28. května 2016 v Novém zámku u Lanškrouna.

Největší srdce z knoflíků


Největší počet knoflíků na jednom místě

Kastelánka Nového zámku u Lanškrouna Krasava Šerkopová uspořádala pátý ročník tradiční akce s názvem Knoflíkiáda, v rámci které byla do České databanky rekordů zapsána sbírka knoflíků, čítající přesně 1 100 000 ks. Jednalo se o knoflíky nejrůznějších tvarů, barev a materiálů vyrobených nejrůznějšími postupy. Započítány byly knoflíky volné, navlečené na provázku, nebo přišité na různých výrobcích. Rekord, který podpořila SANELA spol. s r.o. a TV OIK,  byl zaregistrován dne 28. května 2016 v Novém zámku u Lanškrouna.

Knoflíky
 

Srdce drátované z největšího počtu smyček a spirál

Kastelánka Nového zámku u Lanškrouna Krasava Šerkopová vyrobila v průběhu 41 hodin a 30 minut drátenickou technikou srdce tvořené 1370 smyčkami a spirálami o celkové hmotnosti 0,85 kg. Na výrobu bylo použito 66, 20 metrů měděného drátu různých průměrů a odstínů. Srdce věnované NFOZP pro projekt Srdcerváči bylo zaevidováno do České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov dne 28. května 2016 na Novém zámku u Lanškrouna v rámci charitativní akce Knoflíkiáda V.

Drátenické srdce


Mistrem České republiky a Mistrem Slovenska během 24 hodin

Michal Janovský z Buštěhradu získal dva mistrovské tituly v bowlingu ve dvou různých zemích během pouhých 24 hodin. Dne 30. dubna 2016 se stal mistrem ČR ve věkové kategorii 16 – 18 let na Mistrovství České republiky juniorů v Chomutově a do 24 hodin po tomto triumfu se stal s týmem BK Perfect Zvolen seniorským Mistrem Slovenska družstev po vítězství ve finále tamní bowlingové extraligy, které se hrálo 1. května 2016 v Popradě. Údaj byl dne 23. května 2016 zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Bowling
 

Zdolání trasy dlouhé 20 m ekologickým způsobem nejvíce lidmi

Spolek Energy Centre České Budějovice uspořádal pokus o rekord v největším počtu lidí, kteří ujeli ekologickým způsobem trasu dlouhou  20 m. V průběhu dvou dnů překonalo tuto vzdálenost během 15,5 hodiny čistého času 1 009 účastníků na segwayi, elektrické koloběžce, v elektromobilu, nebo na nemotorovém dopravním prostředku (skateboardu, waveboardu, skákacím míči, koloběžce, skákací koze, odrážecím autíčku, invalidním vozíku či na koštěti).

Výkon, dosažený v rámci akce Bamboška 2016 ve dnech 20. – 21. května v Českých Budějovicích, byl posléze zapsán do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Bamboška


Vydání hudebního alba po nejdelší odmlce

Skupina Spolektiv (vítěz interpretační Porty 1993), hrající vlastní autorskou hudbu s prvky rocku, art folku a jazzu za použití akustických nástrojů (klasických kytar, baskytar, perkusí, etnických a dechových nástrojů), vydala své první album „Spolektiv – …a ticho v sobě“ 22. listopadu  1994. V prosinci 1995 kapela koncertovala na dlouhou dobu naposledy. Po osmnáctileté přestávce se na hudební scénu vrátila a 19. května 2016 vydala přesně po 21 letech, 5 měsících a 27 dnech odmlky své druhé album „Spolektiv – Dej mi tvar“. Údaj byl dne 19. května 2016 v Českých Budějovicích zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.Spolektiv bez loga


Nejobsáhlejší 2D kód z mozaiky

Mozaikář Petr Diblík ze Srchu, zabývající se tvorbou obrazů technikou vkládání miniaturních plastových dílků (nejmenší 4,1 x 4,1 mm) do podkladové mřížky, přičemž tímto způsobem je schopen reprodukovat např. i fotografie. Takto autor vytvořil i ojedinělé dílo QR kód s rozměry 125 x 125 čtverečků (modulů). Rekordman jej skládal 41 po sobě jdoucích dní. Kód se prolíná s jeho fotografií, která je viditelná pouhým okem (přičemž čitelnost čtečkou 2D kódů tím není omezená). Obsahem QR kódu o velikosti 53 x 53 cm je autorova vizitka včetně fotografie. Mozaika byla zapsána do České databanky rekordů Agentury Dobrý den dne 19. května 2016 a poté vystavena v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Unikátní QR kód je nyní vystaven v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Mozaika - QR kód
 

Nejdéle trvající tiskárenský provoz na jednom místě

Tiskárenský provozTiskárna v Hankově ulici 6 v Plzni, provozovaná společností NAVA TISK, s. r. o., je umístěná v budově postavené v roce 1911 pro tiskárenský provoz tiskařského závodu v Plzni. V této budově se tiskne nepřetržitě, což ke dni evidence rekordu představuje 105 let. Údaj byl dne 18. května 2016 v rámci oslavy významného jubilea tiskárny v Plzni zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.


Nejpočetnější řetězový přípitek vínem

Valtické vinné trhySpolečnost Valtické vinné trhy uspořádala u příležitosti 49. ročníku Valtických vinných trhů pokus o zápis do České knihy rekordů, v rámci kterého si 555 zúčastněných řetězově přiťuklo skleničkou vína. Bylo použito na 5 desítek lahví bílého vína VALTICKÝ SYLVÁN.

Počin, probíhající dne 14. května 2016 na Státním zámku Valtice, byl zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.


200 zatnutých bicepsů na jednom pódiu

BicepsyFitness Factory Jihlava, z.s. uspořádal z pověření Svazu kulturistiky a fitness České republiky Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, v rámci kterého předvedlo 100 soutěžících na jednom pódiu kulturistický pózing s pózou dvojitý biceps. Údaj byl do České databanky rekordů zapsán v sobotu 14. května 2016 v Kulturním domě ve Velkém Beranově.


Nejstarší seniorská štafeta v běhu na 4 x 100 m

Tým reprezentující Městskou část Brno-sever ve složení Miroslav Gregor (nar. 9.3. 1925), Kamila Zezulová (nar. 29.7. 1928), Jarmila Krátká (nar. 3.3. 1931) a Ladislav Juříček (nar. 8.4. 1931) absolvoval běh na 4 x 100 m, přičemž souhrnný věk členů družstva byl úctyhodných 349 let, 3 měsíce a 6 dnů. V závodě probíhajícím v režii Městské části Brno-sever a Kulturního střediska Omega dne 14. května 2016 na hřišti Masarykovy Základní a Mateřské školy v Brně dosáhl tým času 2:54,28 min a následně byl zapsán do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, která spravuje Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.Seniorská štafeta, nejstarší


 

Nejvíce jorkšírů na společné procházce

Jorkšíří procházkaROYAL CANIN Czech & Slovak Republics s. r. o. uspořádala akci  Mezinárodní den jorkšírů, v rámci které se na jednom místě sešlo 196 jorkširských teriérů a jejich kříženců. Každý ze zúčastněných psích rekordmanů byl za účast na akci odměněn uvítacím balíčkem s výrobky Royal Canin. Na společnou procházku se svými majiteli vyrazilo 154 jorkšírů. Rekordu bylo dosaženo v sobotu 14. května 2016 v parku Parukářka v Praze.


Nejvíce jorkšírů na jedné fotografii

ROYAL CANIN Czech & Slovak Republics s. r. o. uspořádala akci Mezinárodní den jorkšírů, v rámci které se na jednom místě sešlo 196 jorkširských teriérů a jejich kříženců. Každý ze zúčastněných psích rekordmanů byl za účast na akci odměněn uvítacím balíčkem s výrobky Royal Canin. Na rekordní fotografii bylo společně se svými majiteli zaznamenáno 154 jorkšírů. Rekordu bylo dosaženo v sobotu 14. května 2016 v parku Parukářka v Praze.

Jorkšíři

Nejdelší vzdálenost ujetá elektromobilem za 24 hodin

Nissan LeafNISSAN SALES CEE zorganizoval pokus o překonání stávajícího rekordu, v průběhu kterého bylo elektromobilem Nissan Leaf  (r. výroby 2015) ujeto v průběhu 24 hodin 1 362 km. Z 4členného týmu (Petr Vomáčka, Marek Tomíšek, David Kazda a Miroslav Tomíšek) tvořil posádku vždy pouze jeden řidič. Průměrná spotřeba energie elektromobilu při cestách mezi Prahou a Mladou Boleslaví byla 17,38 kWh/100 km. Celková spotřeba činila 236,7 kWh. Všech 22 dobíjení elektřiny probíhalo u dealerství Nissan AUTOBOND GROUP v Praze a u zákaznického centra ČEZ v Mladé Boleslavi. Výkon, který proběhl ve dnech 7. – 8. května 2016, byl následně zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.


Největší závod v duatlonu

DuatlonRESORT VALACHY uspořádal veřejný závod Valachy duatlon, na jehož start se postavilo 527 českých a slovenských sportovců všech věkových kategorií. Do závodu pro dospělé, složeného z 3 km terénního běhu, 15 km jízdy na horském kole a 1,5 km terénního běhu, nastoupilo 258 účastníků. V dětských kategoriích se na zkrácených tratích zúčastnilo 269 závodníků. Závod, který se uskutečnil 7. května 2016 ve Velkých Karlovicích, byl zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.


Nejdelší had z draků

Had z drakůJan Runštuk a Jaromír Kučera, senioři z Hradce Králové, dokázali na jedné šňůře vypustit do vzduchu draka dlouhého 99,25 metru, kterého vlastní autorskou technologií poskládali ze 100 ks draků o rozměrech 23,5 x 26 cm (š x v). Rekordu bylo dosaženo v sobotu 7. 5. 2016 v Malšově Lhotě.


Nejvíc lidí pochutnávajících si na čokoládových lanýžích

TOP HOTEL Praha uspořádal při příležitosti slavnostního otevření hotelové BOHEMIA TOP Restaurace pokus o rekord v hromadném pojídání domácích čokoládových lanýžů. Celkem 116 přítomných hostů si v jeden shodný okamžik začalo pochutnávat na čokoládovém zákusku, vyrobeného z vysoce kvalitní belgické čokolády. Lanýže pro tuto příležitost vyrobily místní cukrářky paní Marie Kučerová a Jana Baldová. Údaj byl v Praze dne 4. května 2016 zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

TopHotel (92)


Nejrychlejší navštívení všech hlavních nádraží v ČR při cestě vlakem

Pendolino zpět do PrahyMartin Juřík a Adam Kalina z Ostravy a Polanky nad Odrou navštívili při cestě vlakem všech 16 hlavních nádraží v České republice v rekordním čase  28 hodin a 18 minut. Vyjeli 23. dubna 2016 ve 3:02 z hlavního nádraží v Karviné, pokračovali přes stanice Ostrava hl. n., Brno hl. n., Prostějov hl. n., Olomouc hl. n., Pardubice hl. n., Kutná Hora hl. n., Praha hl. n., Plzeň hl. n., Ústí nad Labem hl. n., Děčín hl. n., Česká Lípa hl. n., Mladá Boleslav hl. n., Nymburk hl. n., Hradec Králové hl. n. a 24. dubna 2016 v 7:20 stanuli na hlavním nádraží v Trutnově. Cestovali vlaky (v případě výluky autobusy) společnosti České dráhy. Jízdenky a místenky je stály 1 428 Kč a rekordmani, kteří museli zvládnout 16 přestupů, ujeli celkem 1 320 km (tedy v průměru 47 km za hodinu). Údaj byl dne 4. května 2016 zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.


 

Křest České knihy rekordů 5

Pepíno, Raf a MíraNaší novou knihu pokřtil nejstarší a nejdéle působící knihkupec v ČR, pan Jaromír Vytopil. Děkujeme. Pocity v nás jsou nesdělitelné. Kupte si ji. Neměla by chybět v žádné české knihovně.
 
  • ČKR 5Sportovní legendy, nejzajímavější turistické cíle, osobnosti české historie, rekordy a kuriozity
  • Více než 2000 údajů a téměř 2000 fotografií nad kterými zůstává rozum stát.
  • 256 stran, výběr nejnovějších rekordních pokusů nashromážděných archivy Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.
  • Ideální vánoční dárek pro vaše kamarády či obchodní partnery.
  • OBJEDNAT

Czech Book of Records

Naše kniha získala 2. místo v soutěži cestovatelských knih roku 2015. Toto ocenění jí udělili pořadatelé a zejména návštěvníci 18. ročníku prestižního cestovatelského festivalu GO Kamera.  Díky Rudovi Švaříčkovi a CK Living Stone se kniha dostala do rukou  desítek významných českých a slovenských cestovatelů, dobrodruhů a horolezců. Do batohu na cesty si ji může sbalit Miloslav Stingl, Jakub Vágner, Paľo Barabáš, Radek Jaroš, Peter Hámor, nebo Anička Kuchařová, která patří mezi světovou špičku ve slackliningu. Nejvíc se ale kniha tetelí v rukách jednoho z nejslavnějších horolezců světa, Rakušana Petera Habelera. Peter tvořil slavný DREAM TEAM s Reinholdem Messnerem. Před 35 lety společně stanuli na nejvyšším vrcholu planety. Zdolali Everest bez umělého kyslíku a nesmazatelně se tak vepsali do historie světového sportu. Navždy...

Czech Book of Records si můžete objednat tady.

Peter Habeler

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress