Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Festival Pelhřimov – město rekordů

Festival Pelhřimov – město rekordů

Jubilejní 30. ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů se přesouvá na termín 11.–12. června 2021. Tradiční „pelhřimovské rekordy“ letos připomněla akce Rekordy v karanténě. V prostorách zahrady Muzea rekordů a kuriozit byla nově vytvořena venkovní výstava „30 let pelhřimovských rekordů“ a v termínu od 8. do 14. června zde každý den proběhl jeden unikátní pokus o zápis do České knihy rekordů.

Tak jako se téměř celá naše země zastavila a ocitla se v „karanténě“, bojoval se stejným problémem i svět rekordů, který zastřešuje pelhřimovská Agentura Dobrý den.

Vyvrcholením snažení mnoha rekordmanů byl v předchozích 29 letech červnový mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů. Jeho 30. ročník se letos – vzhledem k pandemii koronaviru, přijatým vládním opatřením a vzhledem k absenci informací o stanovení podmínek pořádání hromadných akcí – neuskutečnil. Jubileum se přesouvá na termín 11.–12. června 2021.

Přesto se pořadatelům z Agentury Dobrý den nechtělo úplně zahodit investované penzum práce, které bylo na přípravách festivalu odvedeno. A tak tradiční „pelhřimovské rekordy“ letos alespoň trochu připomněla akce:

Rekordy v karanténě

Rekordy v karanténě, 9.–14. 6. 2020, zahrada Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov

Předání výročních cen Rekordman roku letos proběhne také trochu jinak. Tedy nikoliv na festivalu, ale průběžně v několika etapách a při různých příležitostech. Do síně slávy Muzea rekordů a kuriozit pracovníci Agentury Dobrý den uvedli kromě jiných i pana Jiřího Suchého (nejdéle hercem, zpěvákem, autorem /125 her/, ředitelem, skladatelem, textařem a režisérem vlastního autorského divadla).

Od roku 1991 padlo v Pelhřimově o druhém červnovém víkendu hodně přes tisíc rekordů a představily se zde stovky lidí, kteří jsou jedničkami ve svých oborech.

V minulosti se zde diváci mohli setkat s legendární gymnastkou Věrou Čáslavskou, 6násobným vítězem Dakaru Karlem Lopraisem, ale i Martou Kubišovou, Markem Ebenem… pořadatelé představili rekordmany z Německa, Francie, USA, Ruska…, návštěvníci nejen viděli, ale i zkonzumovali 20patrový dort vážící čtvrt tuny či dvousetmetrovou klobásu, koncertovalo zde hudební těleso hrající na nástroje slepené ze sirek, na náměstí přistávali parašutisté na přesnost, magnetickému muži Karolu Ostertagovi ulpěla na hrudi zátěž o hmotnosti 225 kg (bez pomoci rukou), našlo se zde 200 nových dárců kostní dřeně…

Do Rekordmanské síně slávy byly kromě Karla Gotta či hokejisty Jiřího Holíka uvedeny na festivalu Pelhřimov – město rekordů významné osobnosti: Martina Sáblíková, cestovatelé Hanzelka-Zikmund, manželé Zátopkovi, Divadlo Spejbla a Hurvínka, Kateřina Neumannová…

Partneři:

Sponzoři

  • Dort s největším počtem pater (festival Pelhřimov – město rekordů)
  • Nejvíc plyšových hraček na jednom místě (festival Pelhřimov – město rekordů)

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape