Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Tisková konference: Největší kuchyňský nůž

Rekordní kuchyňský nůž a pan Loucký

Agentura Dobrý den Vás zve na tiskovou konferenci na téma: Největší kuchyňský nůž a další novinky v již otevřeném Muzeu rekordů a kuriozit

KDY: čtvrtek 13. května 2021, 9.30 hod

KDE: expozice Zlaté české ručičky, Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimov

I pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit po dlouhých měsících nuceného uzavření (od loňského března celkem 255 dnů) otevřelo tento týden své expozice. A to se zajímavými novinkami: V expozici Zlaté české ručičky vznikla zbrusu nová fotografická expozice a muzeum českých NEJ… také získalo pozoruhodný exponát, který byl sice vyroben v r. 1977, ale už několik desetiletí ho nikdo neviděl.

Jde o největší kuchyňský nůž u nás. Váží půl metráku a do Pelhřimova – města rekordů si našel cestu díky šéfkuchaři Václavu Louckému ze Slaného, v jehož hlavě se myšlenka kdysi zrodila. Délka nože je 286 cm, šířka 54 cm a tloušťka 10 cm. Jádro nože, tedy ona kovová část, byla vyříznuta z železné desky o rozměrech 2,5 x 1 metr (s tloušťkou 4 mm). Dílo se po vytvarování leštilo, brousilo a následně bylo pochromováno. Pamětníci si možná vzpomenou, že nůž-rekordman byl použit i v kdysi oblíbeném televizním pořadu Šance. O tom, jaký je tehdejší skutečný smysl vzniku tohoto obřího kuchyňského nože, který bude nově zapsán do České knihy rekordů, si řekneme ve čtvrtek.

Dozvíte se také, kam právě doputovala Matylda, která je tím známým humanoidním robotem, který sám (díky dobrým lidem) projel stopem 1718 km na cestě z Jablonce do Muzea rekordů v Pelhřimově.

Pro své návštěvníky, kteří přijdou o tomto víkendu, muzeum připravilo ke vstupence velmi neobvyklý dárek – možnost spatřit Michelangelova Ježíše Krista! Zní to neuvěřitelně… ale jde o překvapení korespondující se zaměřením expozic muzea rekordů, které disponuje i venkovní expozicí obřích předmětů, v níž si lze pořídit atraktivní fotografie s obřím polévkovým hrncem, největším ježkem v kleci, téměř čtyřmetrovým mamutem z březového proutí… V zahradě je vystaven i největší čajník v České republice, obří prvorepubliková poštovní schránka a také velká fotogalerie českých rekordů. Na stezce, která nese název Procházka českou knihou rekordů, stojí i největší pěšec (obří šachová figurka, která má hmotnost 1200 kg) a je zobrazením cimrmanovského „prvního autu v dějinách šachu“. Herci divadla Járy Cimrmana také byli přítomni u slavnostního odhalování tohoto rekordního objektu.

Na setkání se těší

Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape