Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Tisková konference: Největší puzzle – mapa České republiky

Největší puzzle – mapa České republiky

Agentura Dobrý den Pelhřimov Vás zve na tiskovku s charitativním a rekordním vyústěním.

KDY: středa 23. června v 10.00

KDE: Pelhřimov, sportovní hala v Nádražní ulici 1536 = naproti Penny marketu u autobusového nádraží (parkoviště je přímo před halou)

Nadační fond Děti bez mobilu (z Dobříše) vede již řadu měsíců svůj ojedinělý dobročinný projekt „Spojme Česko“, jehož smyslem je pozitivně ovlivnit životy stovkám rodin, které pečují o děti s těmi nejzávažnějšími onemocněními (a svádějí svou nejtěžší bitvu). Akce je spojena s pokusem o zápis do České knihy rekordů, ale to je v tomto případě nedůležité. K rekordu se mohl v uplynulých měsících připojit kdokoliv, a to zakoupením jednotlivých dílků puzzle, čímž dotyčný přispěl do sbírky na stavbu dětského hospice Domu pro Julii v Brně. Každý dárce si mohl vybrat na mapě svůj dílek puzzle (např. ten se svou obcí) a po uhrazení finančního daru jej obdržel poštou, poté se na svůj dílek libovolným způsobem zvěčnil a poslal ho zpět na adresu pořadatele.

Největší puzzle v historii (24 × 14 metrů) budou premiérově složeny na ploše pelhřimovské sportovní haly, kde se 23. 6. už od rána (cca od 6.30 hod) budou před zraky komisařů z Muzea rekordů a kuriozit snažit dětští i dospělí příslušníci Nadačního fondu Děti bez mobilu tak, aby se pokud možno kolem desáté hodiny dopolední složení mapy České republiky přiblížilo ke svému dokončení.

Nový český rekord a výtěžek z něj bude příspěvkem na stavbu dětského hospice (Dům pro Julii), místa, kde zkušení zdravotníci, pečovatelé, psycholog, duchovní, sociální pracovník a další poskytnou tu nejlepší možnou péči v těžkém období života nemocných dětí a jim blízkých.

Velké úsilí nadšenců a dobrých lidí z nadačního fondu částečně zhatila koronavirová krize, kvůli níž nebylo možno prodej dílků (přes 5 tisíc kusů o velikosti A4) realizovat na původně plánovaných akcích. Naštěstí se našli partneři a přispívatelé, kteří si cestu k pomoci našli. I Pelhřimovští přispěli do sbírky a zakoupili puzzle se svým Pelhřimovem. :-)

PS: Přístup do sportovní haly bude umožněn kdykoliv v průběhu stavby tedy cca mezi 7.00 a 11.00 hod.

Další informace najdete na webu www.spojmecesko.cz.

Budeme velmi rádi, podpoříte-li tuto bohulibou akci zmínkou ve Vašich médiích.

Srdečně zveme:

Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, tel. 777 603 303

Jakub Jánský, předseda Nadačního fondu Děti bez mobilu, tel. 739 018 637

P.S. Hala má vyvýšené hlediště, takže lze pořídit fotografie i z nadhledu. Do hlediště je možno jít v botech, na plochu pouze po přezutí.

Video Tisková konference: Největší puzzle – mapa České republiky
  • Největší puzzle – mapa České republiky
  • Největší puzzle – mapa České republiky
  • Největší puzzle – mapa České republiky

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape