+420 565 323 163

3. expozice: zahrada s obřími předměty

3. expozice: zahrada s obřími předměty

Rozlehlou zahradu navštívíte při přechodu z jedné naší expozice do druhé.

Zahrada je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Vaše děti nebo vaši pejsci se v ní mohou proběhnout a vydovádět.

Účastníci zájezdů a školních výletů zde v klidu spořádají svačinu a cyklisté zaparkují svá kola. V těsné blízkosti zahrady se nachází dětské hřiště.

Kromě soch vyřezávaných motorovou pilou na ní najdete i hrnec na 5000 porcí polévky, obří konvičku na čaj a dvoumetrový trychtýř, kterým sbíráme vodu ze všech koutů planety Země. Nad mohylou postavenou z kamenů rozbitých holou pěstí visí na zdi domu mega příbor, se kterým sníte i mamuta a čtyřmetrový mamut na zahradě stojí také!

Příznivce Jaroslava Foglara potěšíme největším hlavolamem „Ježek v kleci“ a k jeho poctě jsme zasadili i ginkgo. Roste zde i růže Nette Ingeborg, kterou vyšlechtil světově proslulý pěstitel Josef Havel a v roce 1995 zvítězila ve světové soutěži v Římě a najdete u nás dokonce strom, na který Ján a Jaroslav Malíkovi ze Slovenska dokázali naroubovat štěpy plodící pět druhů ovoce - meruňky, švestky, broskve, nektarinky a mandle. Dominantou zahrady je socha, kterou z kmene letité hrušně vyřezal několikanásobný Mistr Evropy i světa v dřevorubeckých disciplínách Martin Komárek. Znázorňuje ruku s prsty vztyčenými do "V" coby symbol vítězství a je věnována památce pana prezidenta Václava Havla.

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape