+420 565 323 163

Rodiny s dětmiRodiny s dětmi

Rodiny mohou využít v rámci výletu s dětmi do Muzea rekordů a kuriozit při přechodu z jedné expozice do druhé rozlehlou zahradu u expozice Zlaté české ručičky. Je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi.

Vaše děti se v ní mohou do sytosti proběhnout, vydovádět a spořádat svačinu, v těsné blízkosti zahrady se též nachází dětské hřiště.

Výlet s kočárkem

Při výletu s kočárkem jej můžete zaparkovat v expozici Zlaté české ručičky, kam vjedete přímo z chodníku. Pak si v klidu prohlédnete obě naše muzea a následně kočárek vyzvednete.

Výlet se psem

Máte-li psa, přijeďte s ním do Muzea rekordů, pejsci jsou u nás vítáni. Jsou-li hodní (popřípadě opatřeni košíkem) mohou dovnitř do obou expozic muzea. Pokud se jedná o pejska extrémně velkého, či momentálně nevrlého, může počkat na zahradě, která je součástí expozice Zlaté české ručičky - na ní jsou k dispozici i misky s vodou. Budete-li mít čas a chuť, můžete též přispět do sbírky na výcvik vodících psů pro nevidomé, na které spolupracujeme s pelhřimovskou pobočkou SONS.

Tip na výlet

Přibližně kilometr od našich expozic se nachází plavecký bazén, kam si po návštěvě Muzea rekordů a kuriozit můžete dojít odpočinout. Další možnosti kam na výlet najdete na www.pelhrimovsko.cz.

Parkování

Pokud přijedete automobilem, v okruhu přibližně 500 m od muzea naleznete více možností placeného i bezplatného parkování (nejbližší v ulici Dr. Tyrše – mapa)

Výlet vlakem

Cesta z vlakového nádraží do Muzea rekordů a kuriozit trvá 20 minut. Výlet s dětmi tak můžete zpestřit cestou z Tábora nebo Horní Cerekve po kolejích.

Vzdálenosti při cestě automobilem

Jihlava – Pelhřimov 30 min
Praha – Pelhřimov 1,5 h
Brno – Pelhřimov 1,5 h
Tábor – Pelhřimov 45 min
Jindřichův Hradec – Pelhřimov 45 min
České Budějovice – Pelhřimov 1,5 h
Pardubice – Pelhřimov 1,5 h
Hradec Králové – Pelhřimov 2 h

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape