+420 565 323 163

Pelhřimov – město rekordů

Pelhřimovské Masarykovo náměstí

Zažijte originál mezi městy! Jeďte do Pelhřimova, prohlédněte si Muzeum rekordů a kuriozit i další turistické cíle.

Vše o turistických cílech, muzeích, expozicích a dalších kulturních, sportovních či historických lákadlech v Pelhřimově najdete na www.pelhrimovsko.cz,a to včetně restaurací, výletů do okolí, možnosti ubytování…

Je-li rekordmanství cestou z bezejmennosti, může to platit nejen pro samotné držitele rekordů, ale v jednom případě - jak se během tří desetiletí ukázalo - i pro město (je-li s tímto odvětvím tak úzce spojeno). Z dříve provinčního okresního města, o němž nebylo mnoho slyšet, se v průběhu let stalo hlavní město českých rekordů, díky čemuž se Pelhřimov vryl nezaměnitelně do povědomí lidí v celé republice. Dokládá to i vysokoškolský průzkum, v němž 71,08% dotázaných respondentů uvedlo v souvislosti s Pelhřimovem asociaci s rekordy.

Každoročně sem za rekordy přijíždí tisíce turistů. Zmínka o Pelhřimovu jako městu rekordů se dokonce objevila v německé  školní učebnici. Slogan Pelhřimov – město rekordů přilákal na Vysočinu televizní štáby nejen ze sousedních zemí, ale i z Velké Británie, Španělska, Jižní Koreje, Chorvatska, Ruska … Agentura Dobrý den se stala arbitrem pro výběr Perel České republiky v kategorii Rekordy pro světovou výstavu.

Zkrátka poštěstilo se - doslova z nuly se podařilo vybudovat (a zatím i udržet) něco, co se stalo pojmem a figuruje v řadě průvodců, internetových serverů, knih, pořadů … Město rekordů není nikde jinde na světě. V Pelhřimově dnes najdete samostatné rekordmanské expozice, exponáty v exteriérech města, redakci České knihy rekordů… vznikl zde obor, který do té doby ve středoevropských podmínkách neexistoval.

Značka Pelhřimov – město rekordů je jednou z nejprestižnějších v porovnání se všemi městy v ČR. Celorepublikové povědomí o něm přivádí do Pelhřimova množství turistů. Přijeďte také. Jste vítáni.

Navštivte Muzeum rekordů a kuriozit

  • 2 expozice v Pelhřimově
  • Uvidíte stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších…
  • Otevřeno každý den od 9 do 17 hod.

Přijeďte na festival Pelhřimov – město rekordů.

  • Každoročně druhý víkend v červnu.
  • Akce, na které jsou k vidění činorodí lidé, kteří jsou ve svých oborech výjimeční. Představovaných oborů je široká škála, takže na festivalu vznikají desítky českých i světových rekordů. Festival je zdrojem neobvyklých situací, postřehů a námětů, které v návštěvnících zanechají hluboký zážitek a jsou celoročně využívány také redaktory nejrůznějších médií. Součástí festivalu jsou také koncerty, taneční vstupy, dobrá zábava, jídlo i pití.

Co dalšího můžete zažít v Pelhřimově a okolí:

Soubory ke stažení

Video Pelhřimov – město rekordů
Video Pelhřimov – město rekordů
  • Věž kostela Sv. Bartoloměje v noci
  • Největší turistický rozcestník (8 m)
  • Herci Divadla Járy Cimrmana a Pelhřimovský pěšec – první aut v dějinách šachu.
  • Pohled z Pelhřimova - města rekordů
  • Malovaná mapa

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape