Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Pelhřimov – město rekordů

Pelhřimovské Masarykovo náměstí

Zažijte originál mezi městy! Jeďte do Pelhřimova, prohlédněte si Muzeum rekordů a kuriozit i další turistické cíle.

Je-li rekordmanství cestou z bezejmennosti, může to platit nejen pro samotné držitele rekordů, ale v jednom případě - jak se během tří desetiletí ukázalo - i pro město (je-li s tímto odvětvím tak úzce spojeno). Z dříve provinčního okresního města, o němž nebylo mnoho slyšet, se v průběhu let stalo hlavní město českých rekordů, díky čemuž se Pelhřimov vryl nezaměnitelně do povědomí lidí v celé republice. Dokládá to i vysokoškolský průzkum, v němž 71,08% dotázaných respondentů uvedlo v souvislosti s Pelhřimovem asociaci s rekordy.

Každoročně sem za rekordy přijíždí tisíce turistů. Zmínka o Pelhřimovu jako městu rekordů se dokonce objevila v německé  školní učebnici. Slogan Pelhřimov – město rekordů přilákal na Vysočinu televizní štáby nejen ze sousedních zemí, ale i z Velké Británie, Španělska, Jižní Koreje, Chorvatska, Ruska … Agentura Dobrý den se stala arbitrem pro výběr Perel České republiky v kategorii Rekordy pro světovou výstavu.

Zkrátka poštěstilo se - doslova z nuly se podařilo vybudovat (a zatím i udržet) něco, co se stalo pojmem a figuruje v řadě průvodců, internetových serverů, knih, pořadů … Město rekordů není nikde jinde na světě. V Pelhřimově dnes najdete samostatné rekordmanské expozice, exponáty v exteriérech města, redakci České knihy rekordů… vznikl zde obor, který do té doby ve středoevropských podmínkách neexistoval.

Značka Pelhřimov – město rekordů je jednou z nejprestižnějších v porovnání se všemi městy v ČR. Celorepublikové povědomí o něm přivádí do Pelhřimova množství turistů. Přijeďte také. Jste vítáni.

  • Věž kostela Sv. Bartoloměje v noci
  • Závěrečný ohňostroj
  • Pelhřimov z pohledu pilota motorového padákového kluzáku
  • Herci Divadla Járy Cimrmana a Pelhřimovský pěšec – první aut v dějinách šachu.
  • Největší turistický rozcestník (8 m)
  • Malovaná mapa
  • Nejvyšší hod baseballovým míčkem u věže pelhřimovského kostela
  • Funzorbing
  • Pohled z Pelhřimova - města rekordů

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape