+420 565 323 163

Vánoční rekordy

Vánoční nej

Rekordní vánoční stromky, betlémy, věnce, řetězy, ozdoby, cukroví, přání a další.

Celý rok směřuje skrze krásu všech svých období, podobně jako naše sny, plány a snahy pokořit dosavadní rekordy, k vrcholu, který se naplňuje v době zimního slunovratu – Vánocům.

Tradice vánočních svátků v naší zemi je již po staletí prosycena křesťanským pojetím. Oslava narození Božího Syna dala vzniknout jedinečnému zemskému bohatství v podobě dnes již téměř zapomenutých adventních písní a rorátů, které odlišovaly překrásnou adventní dobu tichého, ale radostného čekání od doby vánoční. K té zase náleží podobné bohatství skryté v množství lidových vánočních koled, ale i tradičních betlémů s vesnickou či cechovní tematikou.

Je krásné, že po návratu svobody v naší zemi tyto tradice ožívají ve veřejném prostoru a nezůstávají jen součástí skanzenů. Naopak v posledních letech ožívá i téma ochrany tradice nadílky od našeho Ježíška a i mnohé nadnárodní společnosti si uvědomují, že potlačování místní tradice globálním marketingem v čele s maskotem Vánoc Santou Clausem je k jejich škodě.

Za udržování našich adventních a vánočních zvyků a tradic si zasluhují náš obdiv všichni, kteří tvoří programy adventních a vánočních kulturně-společenských akcí či městských jarmarků.

Důkazem jedinečnosti našich adventně-vánočních zvyků a tradic je i skutečnost, že jejich naplňováním bylo dosaženo řady vánočních rekordů.

Blahopřeji všem rekordmanům k dosažení nádherných úspěchů a děkuji za skutečný přínos a oživení vánočního dění v naší zemi. Vždyť tradiční pojetí adventu a Vánoc je jedinečným bohatstvím naší země!

Děpold Czernin,

předseda Spolku pro tradiční Vánoce a patron kapitoly „Vánoce“ v České knize rekordů 6

  • Kapitola Vánoce v České knize rekordů 6
  • Kapitola Vánoce v České knize rekordů 6
  • Kapitola Vánoce v České knize rekordů 6

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape