Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Český den s českými vlajkami

České vlajky

Vyvěsme vlajky! Státní svátek není jenom den, kdy se nejde do práce! Zveme každého z Vás ke spolupráci. 28. říjen - Den vzniku samostatného státu.

Generálka už nyní: sobota 28. října 2017 (máte-li chuť, zapojte se i Vy).

Za pár dní - v sobotu 28. října 2017 - je státní svátek. 99. výročí vzniku naší republiky. Významný den! A za rok velké výročí: 100 let od vzniku našeho státu.

REKORD:

Zapište se i Vy do České knihy rekordů, vyvěsme společně 28. října NEJVÍC ČESKÝCH VLAJEK!

Smysl akce není zdaleka jen v rekordu samotném, ale v upozornění na způsob trávení času v rámci státních svátků. Chtěli bychom, aby nešlo pouze o den volna, o den kdy se nejde do práce či do školy… kdysi se o významných dnech konaly tábory lidu, v rámci kterých šlo o připomenutí přelomových okamžiků v historii našeho národa, o připomenutí významných osobností našich dějin. Připomínejme si je v pospolitosti i nadále! Dejme i navenek znát, že máme svátek. Buďme hrdí, je na nač! Vyvěšení vlajky v tento významný den budiž dobrovolné, ale berme tuto akci i jako jakousi sondu o tom, jací jsme…

Naše výzva směřuje k starostům obcí, ale i do školy, veřejných institucí, firem, spolků, ale zejména k jednotlivcům.

Věříme, že obce osloví s prosbou o vyvěšení vlajek své občany (popř. uspořádají akci, k níž jsme připraveni poskytnout "scénář-mustr" vycházející z již proběhnuvší vzorové akce v Putimově na Pelhřimovsku), že školy zorganizují společné malování vlajek s cílem, aby žáci a studenti pak vyvěsili svou českou vlajku i doma.

Berme tuto akci i jako jakousi sondu o tom, jací jsme …

Rádi bychom, aby akce byla popudem ke vzniku pěkné tradice korespondující se zvyklostí např. skandinávských zemí vyvěšovat národní vlajku nejen o státních svátcích a nejen na veřejných budovách, ale během roku a i na soukromých objektech … Jsou země, kde je běžné, že lidem vlají jejich vlajky na zahradách či domech, jsou v oknech - a to celoročně. Tamní lidé jsou hrdí na to, že jsou Švédi, Norové a tak dále. A také to tímto způsobem sdělují svému okolí.

I my máme být, nač hrdí! Tak buďme! Není toho málo, co Češi dali světu.

Vyvěsme vlajky!

Předloni jich při této příležitosti viselo v Muzeu rekordů a kuriozit za přispění mnoha občanů přes sedm set, loni padl v Putimově český rekord, když v obci s 265 obyvateli bylo 28. října vyvěšeno 1657 českých vlajek.

Kromě jiného to krásně vypadá - ty červenomodrobílé české zástavy! Přidejte se i Vy. Už letos … a dejte nám o tom vědět!

Vaše info a popř. foto rádi přívítáme na e-mailu: vlajky@dobryden.cz

Soubory ke stažení

  • Putimov 28. října 2016
  • České buchty
  • Český den s českými vlajkami
  • Český den s českými vlajkami
  • Český den s českými vlajkami
  • Český den s českými vlajkami
  • Český den s českými vlajkami
  • Český den s českými vlajkami

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape