+420 565 323 163

Dětská hasičská řeka

DĚTSKÁ HASIČSKÁ ŘEKA 2024

Chystá se pokus o nový český rekord v dálkové dopravě vody provedené dětmi hasiči.

Dálková doprava vody bývá velice často jediným možným řešením krizové situace při velkých požárech na vzdálených a odlehlých místech, kde není možný přístup těžké hasičské techniky, podobně jako tomu bylo například při devastujícím požáru v Hřensku roku 2022.

Dálková doprava vody se tak logicky stává disciplínou a předmětem nácviku všech složek Integrovaného záchranného systému České republiky, při kterém VELCÍ DOSPĚLÍ HASIČI A HASIČKY simulují tuto situaci a realizují technické řešení v rámci dané vzdálenosti, podmínek a prostředí.

MALÍ DĚTŠTÍ HASIČI ze zájmového kroužku SDH ve Sloupu v Čechách se inspirovali rekordem v dálkovém vedení vody, který byl proveden dne 6. května 2001 v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku, a v rámci kterého přivedli dospělí hasiči vodu z Máchova jezera až na letiště v Hradčanech.

V SOBOTU 15. ČERVNA 2024 se tak obec Sloup v Čechách pomocí požárních hadic typu B v rukou malých hasičů ve věku 4–15 let a přenosných čerpadel propojí s obcí Radvanec a městem Nový Bor, a po bezmála 5 kilometrech a překonání výškového rozdílu 73 metrů se voda ze Sloupského koupaliště dostane až na novoborské Náměstí Míru, kde děti předvedou malou denní fontánu, a poté se voda vrátí zpět do Sloupu V Čechách.

Vznikne tak nový český rekord v délce 10,2 kilometrů hadicového vedení provedeném malými hasiči! Velká fontána pak bude jako vrchol dne ve Sloupu předvedena v noční verzi v rukou dospělých hasičů, kteří tryskající proudy vody představí v nádherné světelné hře, doplněné scénickou hudbou!

Diváci z řad veřejnosti mohou zhlédnout a po celé trase podpořit malé dětské hasiče, kteří jednou převezmou otěže této náročné práce a poslání od svých dospělých kolegů – tedy poslání pomáhat v těžkých životních situacích a hlavně zachraňovat životy a majetek obyvatel České republiky. A nejen jí… Této unikátní akce se totiž zúčastní také dětská hasičská družstva z přátelských zemí obklopujících Liberecký kraj, tedy z Polska a Německa.

Dětská hasičská řeka, která propojí obec Sloup v Čechách, obec Radvanec a město Nový Bor, se tak stane symbolickým proudem živé vody, představujícím přátelství, pomoc a solidaritu napříč zeměmi Evropské Unie.

Program

SOBOTA 15. ČERVEN

8.00 – 10.00 hodin

KOUPALIŠTĚ SLOUP V ČECHÁCH

Postupný příjezd, registrace a ubytování aktivních účastníků v kempu koupaliště (stany a karavany vlastní).

Příprava techniky a rozmístění čerpadel na pozice po celé trase

11.00 hodin

RESTAURACE NA PLÁŽI

Společný oběd

12.00 hodin

PLÁŽ

Finální generální porada

13.00 hodin

Ostrý start dálkové dopravy z koupaliště do Nového Boru a Radvance

14.00 hodin

RADVANEC – OBECNÍ ÚŘAD

Dětská hasičská fontána

18.00 hodin

KOUPALIŠTĚ SLOUP V ČECHÁCH

Slavnostní večer a setkání všech účastníků, pořadatelů, partnerů a hostů, na kterém bude malým hasičům a jejich doprovodům oficiálně poděkováno a budou předány upomínkové dary za účast na projektu.

Grilování / hudební program / společná fotografie

22.00 hodin

KOUPALIŠTĚ SLOUP V ČECHÁCH

Velká hasičská fontána za účasti deseti sborů

NEDĚLE 16. ČERVEN

9.00 – 10.00 hodin

RESTAURACE NA PLÁŽI

Společná snídaně a individuální odjezd domů

  • Dětská hasičská řeka 2024

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape