+420 565 323 163

Největší počet rolí vodníka v jedné divadelní hře

Největší počet rolí vodníka v jedné divadelní hře

Do Rekordmanské síně slávy vstupuje herec Josef Dvořák!

Do Rekordmanské síně slávy vstupuje herec Josef Dvořák, představitel české divadelní a filmové komiky, herec dramatických rolí i televizní moderátor, zakladatel DIVADELNÍ SPOLEČNOSTI JOSEFA DVOŘÁKA, s níž má na svém kontě stovky představení v následujících titulech: S Pydlou v zádech, Lakomec, Spaste duše, Revizor, Pepino či Lucerna aneb Boj o Lípu.

V roce 1993 zařadil soubor do svého repertoáru muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě svého principála pod názvem Čochtan vypravuje (premiéra 1. února 1993). Role Čochtana se Josef Dvořák ke dni vstupu do Rekordmanské síně slávy zhostil celkem 741krát (se svou divadelní společností 681krát, při hostování v Hudebním divadle Karlín 30krát a v rámci hostování v příbramském divadle 30krát). I díky tomu se z něho stal nejslavnější a nejčetnější český představitel vodníků a hastrmanů. V této roli se objevil i v desítkách televizních snímků, pohádek, inscenací.

Kromě toho ztvárnil před kamerou na 800 postav (např. film Černí baroni), přičemž do širšího povědomí diváků se zapsal i televizními rolemi v seriálech Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Návštěvníci, Arabela, Cirkus Humberto, Hospodači Doktoři z Počátků. Oblíbeným se stal i pro dětské publikum, a to především sérií Malých televizních kabaretů. Navíc svůj hlas propůjčil i mnoha večerníčkům. Nezapomenutelný je Maxipes Fík, za kterého dostal deset platinových desek, Bob a Bobek, králíci z klobouku nebo Včelí medvídci. Uplatnil se také jako moderátor zábavných televizních pořadů Dva z jednoho města, Šance

  • Největší počet rolí vodníka v jedné divadelní hře
  • Největší počet rolí vodníka v jedné divadelní hře

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape