+420 565 323 163

Výzva: Prožij DEN JINAK!

Richard Štěpánek v terénu

DEN JINAK – Den uvědomění si své osobní svobody.

Smeká pomyslný klobouk před borcem: Poté, co Richarda Štěpánka před lety srazil opilý řidič, došlo v jeho životě k rapidním změnám. Po probuzení z klinické smrti zjistil, že přišel o levou ruku, že se musí naučit znovu chodit, mluvit i dýchat… A že samozřejmě nemůže dál provozovat své zaměstnání sportovního instruktora. Rozhodl se ale osudu čelit, dostal se z nejhoršího a dokonce začal svými zkušenostmi pomáhat lidem v podobných životních situacích. Dosavadním vrcholem jeho boje s osudem je trojnásobné absolvování jednoho z nejtěžších evropských adrenalinových závodů 1000 mil Adventure. Tyto 3000 mil zdolal tři roky po sobě nejen pěšky, ale i na kole a na speciálně upravené koloběžce Kostka-Kolobka! Jsme rádi, že Richarda budeme moci přivítat v rámci programu 29. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů a že vám můžeme představit i jeho výzvu Prožij DEN JINAK! Přijďte si s tímto neuvěřitelným člověkem popovídat 8. června na Masarykovo náměstí – stojí rozhodně za to. Jeho mottem (i názvem knihy, kterou napsal) je Vzdát můžeš zítra!

Richard Štěpánek:

Myšlenka: nechci od lidí vybírat peníze na konkrétní věc. Chci, aby po dobu mé jízdy udělali ve svém životě něco jinak. Ve výzvě, kterou natočím, zazní slova v podobném duchu:

„Udělejte něco, co by jste běžně neudělali. Típněte cigaretu, kterou jste si zapálili a dnes nekuřte. Vylejte panáka, nebo pivo, které chcete vypít a dnes nepijte. Věnujte svoji lajnu větru a jiná svinstva dnes neberte. Vysedněte z auta a dnes ho nepoužijte. Nebuďte nevěrní svým partnerům, sedněte si někde sami, zavzpomínejte na období vašeho seznámení a třeba mu zavolejte, nebo ho navštivte v práci. Navštivte ty, jenž Vás dlouho neviděli, zanechte hádek, ukončete nesmyslná nepřátelství. Běžte do nemocnice číst dětem pohádky. Vezměte si volno v práci, vezměte děti ze školy a buďte celý den aktivně s nimi. Vypněte mobil a dnes buďte bez něj a všech sociálních sítí. Prostě udělejte něco, co udělá radost jiným. Zkrátka a dobře udělejte něco jinak, ať si uvědomíte, že ještě můžete, nebo že už nemůžete. Nevím, jak svoji trať dlouho pojedu, ale vím, že po celou dobu bude platit tato výzva, výzva za uvědomění si sama sebe a své šance na život. Jste opravdu svobodní?“

V době poklesu morálních hodnot, kdy lidem kdejaká špína připadá normální si myslím, že dobrou kampaní můžeme lidi motivovat minimálně k zamyšlení. Chtěl bych, aby si opravdu uvědomili svoji sílu, nebo slabost. Svoji svobodu, nebo účast na novodobém otrokářství.

Vím, že moje výzva je naprosto jiná než ty věčné čísla účtu kam poslat peníze. Lidé si často myslí: „Pošlu tam nějakou kačku a jsem skvělej. Mám tzv. splněno.“ Trochu mi to připomíná středověké kupování odpustků.“ Klidně budu hřešit, potom si koupím odpustky a tam někde nahoře mi to smažou. Lidé zapomínají, že mají prožít a ne přežít.

Tak taková idea mě napadla a myslím si, že by to mohlo být zajímavé minimálně v reakcích na tuto výzvu. Kdo je opravdu svým pánem a kdo je ovládán?

Video Výzva: Prožij DEN JINAK!

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape