+420 565 323 163

Křest České knihy rekordů proběhl uvnitř mýdlové bubliny

Křest České knihy rekordů uvnitř mýdlové bubliny – Miroslav Marek a JUDr. Alexander Károlyi

24. listopadu 2021 proběhl v Praze křest České knihy rekordů 7, jejími kmotry se stali JUDr. Alexander Károlyi a slavná herečka Jiřina Bohdalová.

Zbrusu novou Českou knihu rekordů s pořadovým číslem 7 v pražském Clubu Mat představili autoři z pelhřimovské Agentury Dobrý den, kteří vymysleli zcela originální způsob křtu, který proběhl v obří mýdlové bublině, kterou vytvořil světový rekordman a mistr mýdlových bublin Matěj Kodeš. Kmotrem se stal JUDr. Alexander Károlyi, první ombudsman Českého olympijského výboru a nejdéle působící předseda disciplinární komise fotbalového svazu ČR, který byl při této příležitosti uveden do Rekordmanské síně slávy.

Druhou kmotrou (ale s ohledem na pandemickou situaci jen na dálku prostřednictvím „vysílaného“ telefonického rozhovoru) se stala herečka Jiřina Bohdalová, která vyjádřila radost nad svým zápisem v knize českých NEJ… a popřála pelhřimovským autorům, aby měli stále další a další údaje, které do knihy zapíší.

Paní Bohdalová byly letos nově zapsaná v České knize rekordů jako herečka s nejdelší filmovou kariérou, která trvá už 84 let. První snímek natočila v útlém dětství a filmy natáčí dodnes. Druhým zapsaným údajem je nevídané množství 224 filmů, ve kterých hrála.

Česká kniha rekordů vychází v tříletém cyklu a i v tomto vydání jsou ¾ údajů nové. Autoři to považují za obzvlášť cenné, protože se tentokrát polovina tříletého období, od vydání minulé knihy odehrála s koronavirovými omezeními. „Řada akcí a pokusů o rekord musela být zrušena… a přesto jsme zaznamenali takové množství zápisů. Snaha dostat se do České knihy rekordů byla pro řadu lidí motivem k tomu, aby v době lockdownu na sobě pracovali, zlepšovali se… nebo prostě aspoň něco dělali.

Čtenáři se z nového vydání České knihy rekordů dále například dozvědí o robotovi, který bez lidského doprovodu projel stopem celou republiku, přečtou si, kolik váží nejtěžší zlatá mince, uvidí klobouk, pod který se vešlo 98 lidí a seznámí se s prvenstvími a rekordy, které drží legenda divadla Semafor Jiří Suchý nebo hokejista Jaromír Jágr. Tisíce fotografií a údajů podávají svědectví o úctyhodných osobnostech a pozoruhodných výkonech obyčejných lidí s neobyčejnými schopnostmi, o architektonických skvostech, obřích výrobcích, unikátních činech i legráckách z dílny českých lidí, a také novinky z Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Do e-shopu

  • Telefonický rozhovor s kmotrou Jiřinou Bohdalovou
  • Jiřina Bohdalová s ohledem na pandemickou situaci pokřtila knihu na dálku prostřednictvím „vysílaného“ telefonického rozhovoru
  • Křest České knihy rekordů uvnitř mýdlové bubliny
  • Křest České knihy rekordů uvnitř mýdlové bubliny
  • Křest České knihy rekordů uvnitř mýdlové bubliny
  • JUDr. Alexander Károlyi vstoupil do Rekordmanské síně slávy
  • Rekordman Matěj Kodeš v mýdlové bublině
  • Miroslav Marek a JUDr. Alexander Károlyi předání daru hodinek Bentime od našeho partnera společnosti TITAN.
  • Plakát k vydání České knihy rekordů

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape