+420 565 323 163

Nejhezčí turistickou pohlednici ČR vyhodnotili v Pelhřimově

Vítězná pohlednice: Ladislav Renner

V pelhřimovském Muzeum rekordů a kuriozit se sešli zástupci České pohádkové akademie, Agentury Dobrý den, Klubu českých turistů, Českého rozhlasu a časopisu Všudybyl, který se věnuje cestovnímu ruchu, aby vyhodnotili už 24. ročník soutěže „O nejhezčí Turistickou pohlednici, vizitku, deník a kalendářík“.

Soutěž před léty vznikla jako jeden ze způsobů propojení nově zakládaných turistických informačních center. Každoroční vyhodnocení soutěže se doteď odehrávalo v lednu v Brně na veletrhu Regiontour, který je ale letos odložen na podzimní termín. Díky dlouholeté spolupráci pelhřimovské Agentury Dobrý den a České pohádkové akademie se pro tentokrát přestěhovalo do Pelhřimova.

Nejvíc soutěžních pohlednic se vyhodnocovalo v roce 2014, přes čtyři sta dvacet. Letos bylo do soutěže přihlášeno sedmdesát krásných turistických pohlednic, přičemž minimálně třicet z nich by mohlo figurovat na prvním místě. To, co ovšem v současnosti překonává zájem o pohlednice a vůbec všechno z oblasti turistických upomínkových předmětů, jsou turistické vizitky. Těch dorazilo jedenasedmdesát (turistických kalendáříků sedmdesát a turistických deníků jedenáct). Členové poroty navíc v Pelhřimově na toto téma dojednali uskutečnění výstavy „Fenomén vandrovní knížky“, která proběhne od 15. září v Humpolci, a odvezli si materiály turistického projektu Za rekordy do Pelhřimova.

Vítěznou pohlednici se jednoznačně stala ta s názvem Kaple sv. Huberta (poblíž Lednice) – foto Ladislav Renner. Blahopřejeme vítězům! Diplomy budou předány na veletrhu Holiday World v Praze, a to Pohádkovým králem Václavem V., Vydrou zvaným.

PS. Výsledková listina v souborech ke stažení.

Soubory ke stažení

  • 2. místo: Pravčický důl
  • 3. místo: Ladislav Renner
  • Nejhezčí turistickou pohlednici ČR vyhodnotili v Pelhřimově
  • Nejhezčí turistickou pohlednici ČR vyhodnotili v Pelhřimově
  • Nejhezčí turistickou pohlednici ČR vyhodnotili v Pelhřimově

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape