+420 565 323 163

První elektronická GPS trasa v rámci turistického pochodu

130 let KČT

Neděle 13. května 2018, 14–16 h. START: železniční stanice Praha-Žvahov, CÍL: stanice metra B – Radlická.

Pokus o zápis do České knihy rekordů bude spočívat v absolvování elektronické GPS trasy v délce cca 3 km a všech kontrolních bodů podle předem stažené aplikace GEOFUN v chytrých mobilech – geohry „Staré pověsti české – Dívčí válka na Děvíně“.

Informace od pořadatele:

WEB

POPRVÉ NA E-TRASU

Letos nejen vzpomínáme na výročí, ale píšeme i novou historii

(české turistiky)

V letošním roce vzpomínáme celou řadu našich významných výročí „na osm“, ale také kulatých 130 let od založení KČT. Nejde jen o vzpomínky, i v letošním osmičkovém roce se píše nová historie! Máme totiž 21. století se svojí digitální revolucí, které se dotkla i turistiky. Zatím se na pochodech využívají klasické písemné itineráře, fyzické kontroly s razítky a papírové diplomy v cíli, ale to vše se změní již 13. května 2018, kdy bude mít historickou premiéru průlomová první elektronická GPS trasa v dějinách KČT.

Toho dne se totiž koná již 27. ročník tradičního pochodu Pražský Děvín, organizovaného odborem KČT Praha Karlov – oddílem LOKO Praha, v jehož rámci jednu jeho trasu jménem SVATKA o délce přibližně 3 km bude možné absolvovat bez papíru a kontrol pouze s chytrým mobilem s GPS. Tuto akci bylo možné realizovat pouze díky partnerství KČT Praha s projektem GEOFUN, jehož podstatou jsou výletní hry s mobilem, kterých bylo v ČR i v zahraničí vytvořeno již přes 200 a který má v současnosti více než 13 000 registrovaných „geohráčů“. Na e-trase pak její účastníci mohou v rámci hry „Staré pověsti české-Dívčí válka na Děvíně“ (www.geofun.cz/stare-povesti-ceske-divci-valka/) plnit různé zábavné i vědomostní úkoly včetně pořízení vlastních fotografíí i videa, což jim umožní plné vtažení do poutavého historického děje. Kdo tuto trasu řádně absolvuje, v cíli obdrží zaslouženou odměnu v podobě unikátního premiérového klasického i elektronického diplomu a pamětního razítka. A navíc budou mít všichni bonus mimořádného členství v KČT (to však pouze na jeden den), což bude znamenat nejen zvýhodněné členské startovné, ale i možnost opatřit si v cíli různé materiály a suvenýry za klubové ceny.

Kdo si tuto mimořádnou a unikátní událost nechce nechat ujít, musí pro to udělat dvě věci: Za prvé, přijít na místo startu na železniční stanici Praha-Źvahov nejlépe v čase 14:00-16:00, kdy je oficiální start, a nebo e-trasu SVATKA absolvovat individuálně. V cíli na stanici metra Radlická je v takovém případě však třeba být mezi 10:30-18:00. Za druhé, mít v chytrém mobilu předem nainstalovanou aplikaci GEOFUN (Google Play pro Android nebo AppStore pro iOS) spolu s výše uvedenou hrou a zaregistrovat se jako hráč, případně lze stáhnout aplikaci s hrou najednou ve webovém prohlížeči mobilu na adrese  <http://qr.geofun.cz/335>.

I když byl v nejbližší minulosti v naší vlasti v osmičkových letech co se týče historie relativní klid, co když se v květnu na Děvíně odehraje něco, na co budou pamětníci i po letech vzpomínat?

Ing. Jiří Pstružina

KČT, odbor Praha – Karlov, oddíl Lokomotiva Praha

KČT, odbor Buči – místopředseda

  • Propozice, 1. str.
  • Propozice, 2. str.

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape