+420 565 323 163

Usmažené karikatury

Usmažené karikatury

Muzeum rekordů Pelhřimov vás v souvislosti s blížícím se 34. ročníkem festivalu Pelhřimov – město rekordů zve na tiskovou konferenci na téma Smažené karikatury – úterý 14. května 2024 – 10.00 – expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů.

Program:

A. Pozvánka na festival Pelhřimov – město rekordů, jehož hlavním programovým dnem je sobota 8. června - ale už v pátek kapely (např. Flamengo Reunion Session, Precedens) a v sobotu siláci, akrobati na šálách, mistr honáckého biče, beerpong, rychlojedlík, podivuhodné hry, show na jednokolce, akrobatické vystoupení, šprtec, štafeta 5 × 1 pivo, lyžař na střeše auta… a v rámci Galavečera Rekordman roku – česká NEJ… a koncert Pink Floyd Revival Czech.

B. Smažené karikatury – představíme originální způsob vytváření podobizen lidí z dílny předního českého výtvarníka a rychlokarikaturisty Lubomíra Vaňka z Brna, který bude „smažit obličeje“ v rámci festivalu rekordů 8. června na pelhřimovském Masarykově náměstí (a to hned na začátku programu po jedné hodině). Ale předzvěstí tohoto počinu bude předvedení pozoruhodné techniky před Vašimi zraky.

A nenechte se mýlit, opravdu se bude smažit, na opravdové pánvi a opravdu budou vznikat portréty přítomných.

Lubomír Vaněk je v oboru rychlokarikatur držitelem hned několika českých rekordů. Na jednom z předchozích festivalů Pelhřimov – město rekordů dokázal za 3 hodin nakreslit 382 obličejů návštěvníků této akce. To je neuvěřitelný průměr 21 vteřin na jednu karikaturu. A ti lidé jsou si opravdu podobní!

Kreslíř pod dohledem komisařů z Muzea rekordů už tvořil na rekord rychloportréty i pod vodou nebo při řízení auta. Tentokrát půjde o „Nejvíc karikatur (omlouváme se za ten výraz) - doslova k sežrání“. Vše vzniklo na konto té skutečnosti, že když procházíte televizní programy, tak se na každém druhém vaří, peče nebo smaží. To kreslíře inspirovalo.

On v Pelhřimově během festivalu vyzve 10 lidí – 5 zamilovaných párů, aby si vzájemně vyznali lásku…, a to jaksi bez servítků… známým lidovým výrazem: „Já tě, Mařenko, fakt žeru… Ty jsi, Mařenko, ženská k sežrání. A pak k tomu bude mět i dojít! Zkrátka: Lubomír bude na pánvi smažit vaječnou hmotu, tu všelijak tvarovat a zdobit zeleninou, kořením… i jinými ingrediencemi. Prostě z vajíček, klobás a dalších surovin budou vznikat obličeje. A jednotlivé páry - jestli bude jeden pro druhého opravdu k sežrání… si budou moci tuto skutečnost dokázat. Pan Vaněk to chce brát jako vzájemný důkaz jejich lásky. Prostě ti dva si posléze vzájemně ony velmi neobvyklé portréty – snědí. Snědí jeden druhého.

  • Usmažené karikatury
  • Usmažené karikatury
  • Usmažené karikatury
  • Usmažené karikatury

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape