+420 565 323 163

FAQ - časté dotazy

FAQ

FAQ – Frequently Asked Questions. Často kladené dotazy. Pokud svůj dotaz nenaleznete, kontaktujte nás. Budeme se těšit.

Registrace rekordů

Máme přijet s rekordním pokusem k Vám do Pelhřimova, nebo přijedete k nám?

 • Rádi přijede k Vám, máme tým vyškolených oficiálních komisařů rekordů, které na jednotlivá místa konání rekordů vysíláme. Účast komisaře je třeba závazně objednat alespoň několik dní předem. Běžnou praxí také je, že jsme přítomni na více akcích zároveň.
 • Je také možné předvést rekord na půdě Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, či druhý víkend v červnu na festivalu Pelhřimov – město rekordů. Tento způsob však lze pouze po předchozí domluvě s námi.

Co můžeme od komisaře rekordů očekávat?

 • Komisař přijíždí na Vaši akci jako oficiální pozorovatel průběhu pokusu za účelem jeho případné evidence do České databanky rekordů a zapsání do České knihy rekordů. Průběh rekordu, jeho technické i bezpečnostní zajištění je na pořadateli, případně samotném rekordmanovi.
 • Komisař v případě úspěchu vyhlásí na místě ustanovení, či překonání rekordu. Může tak učinit na pódiu, před médii apod. Naši komisaři jsou zkušení, co se rekordních pokusů týče, můžete se na ně s čímkoliv obrátit.

Co nám přinese registrace rekordu?

 • Registrace rekordu je kompletní služba, která zahrnuje kromě případné účasti oficiálního komisaře, také zaregistrování do České databanky rekordů,  potvrzení certifikáty (tzn. samostatný certifikát a certifikát vložený do aktuální České knihy rekordů), navržení k zápisu do příštího vydání České knihy rekordů a zveřejnění na oficiálním webu českých rekordů www.dobryden.cz a na Facebook Agentury Dobrý den.
 • Přidanou hodnotou může být kupříkladu příjemné a hodnotné strávení volného času, veřejné uznání anebo využití zápisu rekordu k Vaší propagaci, k propagaci akce, výrobku, firmy, či města. Rekordní pokus a přítomnost Agentury Dobrý den zpravidla zvyšuje zájem veřejnosti i médií o Vaší akci.

Kolik stojí registrace rekordu?

 • Registrace rekordu je placená služba. Pro individuální rekordmany je poplatek nejnižší, o trochu větší poplatek mají firemní a reklamní rekordy. Pošlete nám informace o Vašem nápadu na rekord (nejsnadněji přes formulář) a my Vám zašleme pokyny, doporučení a Podmínky registrace rekordu obsahující ceník.

Události a akce

Na jakých akcích můžeme rekordy vidět?

 • Naši komisaři se zúčastní stovek pokusů o rekordy ročně, ty nejzajímavější chystané rekordy sledujte na stránce UDÁLOSTI.
 • Agentura Dobrý den je pořadatelem mnoha akcí spojených s propagací města Pelhřimova a značky Pelhřimov – město rekordů. V samotném Pelhřimově pořádáme Masopust (tradičně na masopustní úterý), festival Pelhřimov – město rekordů (druhý víkend v červnu, jedná se o největší festival rekordů a kuriozit ve střední Evropě), Pelhřimovské dožínky (v září) a Zlatou neděli na radnici (před Vánoci).
 • S rekordy se můžete také každoročně setkat na veletrhu GO – REGIONTOUR v Brně a na veletrhu Svět knihy v Praze, kde v rámci našich stánků propagujeme Pelhřimov – město rekordů, Českou knihu rekordů, Muzeum rekordů a kuriozit a naše další aktivity. Každým rokem vytváříme pódiový program pro velikonoční a vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.
 • Pravidelně křtíme českou verzi knihy Guinness World Records. Spolupořádáme filmové festivaly Jeden svět, Kraťasy bez hranic, akci Putimovská lávka, Dívka roku, … Mimo to pořádáme množství pravidelných i jednorázových firemních akcí…

Jak se Vaší akce zúčastnit?

 • Vstup na většinu našich akcí je zdarma. Sledujte stránku UDÁLOSTI.
 • Máte zájem o spolupráci v rámci nějaké akce? Pište na agentura@dobryden.cz.
 • Chcete se zúčastnit naší akce se svým prodejním stánkem? Pište na radka@dobryden.cz (místa se rezervují několik týdnů až měsíců dopředu).

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Je třeba návštěvu Muzea rekordů a kuriozit domluvit dopředu?

 • Jednotlivci a malé skupinky ne, u zájezdů je to lepší. Umíme zkoordinovat pořadí návštěvy našich expozic tak, abyste nemuseli čekat. Na e-mail : muzeum@dobryden.cz napište uvažovaný termín, přibližný čas, kolik Vás bude a telefon na Vás. Pošleme Vám veškeré info.

Co mi návštěva Muzea rekordů a kuriozit přinese navíc ?

 • Kromě údivu například i možnost koupě České knihy rekordů za poloviční cenu (200,- Kč) … a pak také obří exponáty roztroušené po městě (budete mít pěkné fotky, které jinde nepořídíte!)

Kde zaparkovat?

 • Auto můžete zaparkovat na blízkých parkovištích. Přímo u Muzea rekordů a kuriozit v Palackého ul. je placené parkoviště. Neplacené parkoviště je nejblíže u Kamenného mostu (ul. Václava Petrů). Mapa parkovišť.

 • Autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice muzea, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se pro účastníky zájezdu vrátí. Po příjezdu do Pelhřimova může váš autobus zastavit na zastávce městské hromadné dopravy Karlovo náměstí, popřípadě Dolní brána, podle směru vašeho příjezdu. Účastníci výletu si v klidu vystoupí a stojí přímo pod muzeem.

Jak dlouho trvá prohlídka?

 • Je to individuální, ale v průměru: Muzeum rekordů a kuriozit v Dolní bráně i s 5minutovým přesunem cca 60 minut, expozice Zlaté české ručičky 40 minut, zahrada i s focením u obřích exponátů + mluvící kniha rekordů - 15 minut. Zaujme-li Vás krátká stezka s názvem Procházka Českou knihou rekordů, která spojuje obě expozice (rekordy na infotabulích), počítejte s 15 minutami navíc.

Má smysl navštívit Muzeum rekordů a kuriozit opakovaně?

 • Samozřejmě. Rekordy se dějí dnes a denně, naše muzeum je průběžně zaznamenává a expozice jsou tím pádem živým organizmem. Přijdete-li příště uvidíte nové exponáty, zaznamenáte aktuality, ale také si určitě všimnete exponátů, které jste při předchozí návštěvě minuli, což se stává, protože jich tu jsou stovky.

Česká kniha rekordů

Jak často vychází Česká kniha rekordů?

 • Kniha vychází s tříletou periodicitou tak, aby se co nejvíce měnil její obsah. V roce 2018 vydáme knihu s pořadovým číslem 6, v roce 2021 bude sedmá.

Mohu být nějakým způsobem zapsán ve stávající knize?

 • Na 13. stránce  je místo pro váš zápis. Na toto místo vlepíme certifikát s Vaším aktuálním rekordem, který stvrdíme podpisy a kulatým razítkem České databanky rekordů. Tento certifikát může obsahovat i fotografii, loga partnerů, nebo jména jednotlivých účastníků rekordu.

Kolik kniha stojí a kde si ji mohu koupit?

 • Kniha by měla být k dostání v běžné distribuci, ale pohodlněji a bez starostí si ji můžete objednat na adrese agentura@dobryden.cz. Kniha stojí 399,- Kč a za stejnou cenu Vám ji pošleme domů (včetně poštovného).

Je možné někde koupit knihu levněji?

 • Nejlevněji koupíte Českou knihu rekordů v expozicích Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. K zakoupené vstupence nabízíme 50% slevu!

Je možné knihu využít jako dárek konkrétní osobě?

 • Volné místo na 13. stránce lze využít k jakémukoliv přání Vašim blízkým (nejdražší mamince, nejmilovanějšímu mužíčkovi, …) s tím, že opět je možné do tohoto přání vložit Vámi zaslanou fotografii.

Lze Českou knihu rekordů využít jako firemní dárek partnerům, či zákazníkům?

 • To se děje poměrně často. Knihu umíme opatřit papírovým přebalem ve firemních barvách a na 13. stránku vložit zadaný text, fotografii, nebo logo firmy.

Existuje Česká kniha rekordů v nějaké jazykové mutaci?

 • Vydali jsme publikaci Czech Book of Records napsanou v angličtině. Tuto knihu lze použít všemi výše uvedenými způsoby. Často ji využívají firmy jako dárek svým zahraničním partnerům, ale slouží také jako doplňková učebnice angličtiny, která vyniká širokou škálou konverzačních témat. Zkrátka KDOKOLIV, KDYKOLIV, KAMKOLIV POJETETE, nebo KDOKOLIV, KDYKOLIV, ODKUDKOLIV přijede k Vám, NEZAPOMEŇTE, že nejlepším českým dárkem je CZECH BOOK OF RECORDS.

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304
Muzeum rekordů – expozice Zlaté české ručičky
+ Agentura Dobrý den, s. r. o.,

nábřeží Rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mapě
Muzeum rekordů – expozice ve věži
Dolní brána, Palackého 47, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape