Oficiální web českých rekordů
+420 565 323 163

Masopust v Pelhřimově

Masopust v Pelhřimově 2018

Příští masopust se koná v úterý 5. března 2019.

Milí přátelé,

rádi bychom poděkovali všem za Vaši účast na Pelhřimovském Masopustu. Maškarám, návštěvníkům i účinkujícím. Bylo to fajn, přišlo hodně lidí, byla dobrá nálada, průvod procházející městem sledovali kolemstojící a z oken pozorující diváci. Přišlo prý na 350 masek, jedna zajímavější než druhá. Zvláště strakoš s polednicí, lesní čarodějnice a vysoké masky ze Statku u zvířátek byly nádherné. Ale líbili se všichni. A tlačenka byla nejen dlouhá (5 m), ale i vynikající :-)

Agentura Dobrý den děkuje všem, především však:

Městu Pelhřimov, pekárně Adélka, Českému rozhlasu Vysočina, Řeznictví pana Zdeňka Prokeše, Technickým službám, KZPE, Pivovaru Poutník, Muzeu Vysočiny Pelhřimov, Domu dětí a mládeže, Fokusu Vysočina, Základním školám, Střední průmyslové škole a Střednímu odbornému učilišti Pelhřimov, ZUŠ, spolku divadelních ochotníků Rieger, rodinnému centru Kroužek, Taneční akademii DANCE-ART, Pěveckému spolku Záboj, Božejákům, panu Vlachovi s kočárem a koňmi, všem nadšencům, nejen místním, ale i těm, kteří přijeli až z Jihlavy, Ledče nad Sázavou…

Pozvánka na Masopust 2018

Milí Pelhřimáci, vážené instituce, páni podnikatelé, paní učitelky, páni učitelé, kluci a holky,

rok se s rokem sešel a už popatnácté v novodobé historii tohoto obyčeje se v našem městě chystá masopustní srocení masek a maškarádů. Dojde k němu na náměstí v úterý 13. února po třetí hodině odpolední. Sraz maškar je ovšem už ve 14.00 v kulturním domě Máj, odkud průvod i s koňmi vychází ve 14.30, směr ul. Legií, kaple P. Marie, Nádražní, Tylova, k Muzeu rekordů a kuriozit, Růžovou…

A protože Masopust vždy byl i je takový, jaký si ho každý udělá, byli bychom rádi, kdybyste se přidali … Obracíme se jako každoročně na všechny Pelhřimáky s pozvánkou:

Pojďte s námi do průvodu!

Přijďte se pobavit, podpořit tradici, udělat si před ostatními tak trochu reklamu anebo i sami ze sebe legraci. Fantazii se meze nekladou. Přijdete-li s tím, co je pro Vás, pro Vaši školu, firmu, spolek, kroužek či klub typické, bude to přesně to, s čím Vás rádi přivítáme. Přidáte-li navíc něco masopustního, bude to pro nás bonus navíc. Nebojte se vtipných transparentů, alegorických vozů…

Což třeba hromadná maska ? Budete mít určitě své nápady, ale už jste se někdy přestrojili třeba "za nákup"?

Mimochodem budou zdarma bonbóny a koblížky od pekařů z Adélky pro dětské maškary v průvodu, stejně jako pro velké masky zabijačkový prejt nebo polévka.

Po příchodu maškar na náměstí (všechny masky přejdou přes pódium) budou jejich konšelé žádat místostarostu města o dočasné předání vlády nad Pelhřimovem. Představitelé města zřejmě svolí a pak nastane pozdvižení, jehož součástí bude nejen všeobecný taneční rej.

Masopustní zvyky - Starostenský výčep - Jarmark - Fotokoutek s kozou - Skočná (tanec v selském) - Masopustní historické drby - Zabijačkové dobroty

V průběhu pelhřimovského Masopustu bude zvolena nejsympatičtější, nejtradičnější, nejhezčí a nejlepší dětská maska, které obdrží odměny od Města, od Muzea Vysočiny, Domu dětí a mládeže, KZPE a od pořadatelů z Agentury Dobrý den.

Hrát budou oblíbení Božejáci a pan řezník Prokeš přichystá obří několikametrovou tlačenku, která bude obřadně za smutečních tónů hudby sprovozena ze světa a posléze rozdána přítomnému obecenstvu.

Budeme rádi, když svou účastí přispějete k rozšíření průvodu a tím také k připomenutí snad nejstaršího lidového zvyku u nás.

  • Masopust v Pelhřimově 2018
  • Masopust v Pelhřimově 2018
  • MASOPUST v Pelhřimově 2018

Agentura Dobrý den, s.r.o.

+420 565 323 163

kompletní kontakty

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304

Expozice Zlaté české ručičky

+420 565 323 163
Agentura Dobrý den, s. r. o.
Expozice Zlaté české ručičky

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimovzobrazit na mape
Muzeum rekordů a kuriozit
Dolní brána, Palackého 47,393 01 Pelhřimovzobrazit na mape